Chciał sprawdzić ile „wyciągnie” jego Frontera. Kierowca trafił do szpitala

Chciał sprawdzić ile „wyciągnie” jego Frontera. Kierowca trafił do szpitala Fot. KPP Radomsko

21 – letni kierujący oplem frontera chciał sprawdzić, jakie osiągi może przypisać do swojego samochodu. W rezultacie przeliczył swoje umiejętności i popisał się zupełnym brakiem wyobraźni. Młodzieniec trafił do szpitala.

Policjanci podkreślają, że niestety, na niektórych kierowców wciąż nie działają prośby, apele czy wysokie mandaty. Nie pomaga ciągłe uświadamianie i edukacja. Policjanci wciąż zatrzymują kierowców, którzy nieodpowiedzialnie zachowują się na drodze i nie stosują się do podstawowych zasad ruchu drogowego i przepisów prawa. A co gorsze, stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

- Przykładem zachowania potwierdzającego powyższe twierdzenia jest zdarzenie z 13 lipca 2023 roku, do jakiego doszło w pobliżu miejscowości Ładzice. Około godziny 18.30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w rejonie wiaduktu dachowało auto. Chwilę później mundurowi ustalili, że 21- letni mężczyzna zabrał na tak zwaną przejażdżkę młodszą siostrę i na drodze o małym natężeniu ruchu chciał sprawdzić możliwości techniczne opla. Jadąc z nadmierną prędkością, na łuku drogi stracił panowanie nad fronterą, doprowadził do dachowania pojazdu, który zatrzymał się tuż przed betonowym wiaduktem. Kierowca samochodu wypadł z niego. Wszystko wskazuje na to, że nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Młodzieniec został zabrany do szpitala celem wykonania niezbędnych badań diagnostycznych. Pasażerka po udzieleniu pomocy medycznej wróciła do domu – mówi Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

21 – letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego był trzeźwy. Policjanci nałożyli na sprawcę tego zdarzenia drogowego mandat karny.

Policjanci przypominają, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko wypadków drogowych i skalę ich skutków. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg Policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym dopuszczalnych limitów prędkości.

Więcej o:
policja radomsko powiat radomszczański wypadek dachowanie frontera ładzice
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE