Chcesz więcej worków na trawę? Trzeba po nie samemu przyjść

Chcesz więcej worków na trawę? Trzeba po nie samemu przyjść Fot. pixabay.com

Z informacji, którą otrzymała radomszczanka wynika, że ekipa zabierająca worki z trawą może zostawić ich tylko 10. Bez względu na to ile zabrali pełnych. Po większą ilość mieszkańcy muszą osobiście zgłosić się do Urzędu Miasta lub do siedziby PGK przy ul. Stara Droga w Radomsku.

- Jak co miesiąc zgodnie z harmonogramem, wystawiam worki ze skoszona trawą. Piękna jesień sprawiła, że koszenia na posesji mam jeszcze sporo. W poprzednim miesiącu wystawiłam aż 22 worki z trawą. Ekipa zabierająca zielone odpady zostawiła mi 10 worków – opowiada nam pani Anna, radomszczanka mieszkanka osiedla domków jednorodzinnych.

- Byłam bardzo zaskoczona, więc zadzwoniłam do PGK z pytaniem czy może ktoś się pomylił. Co mam zrobić, gdy za miesiąc będę miała 13 czy 14 worków z trawą? – zastanawia się.

Z dziennikarskiego obowiązku postanowiliśmy ten fakt sprawdzić w PGK. Okazało się, że informacja radomszczanki się potwierdziła.

- Ekipa zbierająca trawę może zostawić nie więcej niż 10 worków. To taka obligatoryjna ilość. Wynika to z tego, że większa ilość worków nie mieści się na samochodzie, który odbiera zielone odpady, a drugiego kursu ekipa nie może zrobić – tłumaczy nam Michał Janson, pracownik PGK w Radomsku.

Czy można znaleźć realne wytłumaczenie takiej sytuacji? W dobie, gdy społeczeństwo zachęca się do dbania o naturalne środowisko, do selektywnej zbiórki odpadów, może budzić to zastanowienie. Może już niedługo każdy radomszczanin będzie własnym transportem przywoził trawę na miejskie wysypisko? Co Wy o tym sądzicie radomszczanie?

Więcej o:
pgk pgk radomsko worki na trawę recykling
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE