Chcesz uzyskać odszkodowanie w UK? Sprawdź, co musisz zrobić!

Chcesz uzyskać odszkodowanie w UK? Sprawdź, co musisz zrobić!

Wyjeżdżając za granicę do pracy, mamy wiele stresu związanego z opuszczeniem rodziny, znajomością języka, nową pracą w nieznanym środowisku. Nie dziwi fakt, że nie rozpatrujemy negatywnych scenariuszy.

Po co sobie dokładać? Lepiej przecież patrzeć pozytywnie. Ale zdarzyć się może wszystko i wtedy w panice my lub nasi bliscy zaczynamy szukać informacji i pomocy. Te niepożądane scenariusze dotyczą głównie wypadków, które zawsze są przykre, a za granicą okazują się jeszcze bardziej skomplikowane.

Co kraj to obyczaj

Systemy prawne w Polsce i w Wielkiej Brytanii różnią się od siebie. Nie musimy ich znać, wyjeżdżając, ale gdy coś się przydarzy, powinniśmy wiedzieć do kogo się zwrócić. Różnice między tymi krajami dotyczą też kwestii odszkodowawczych. Okazuje się, że w UK niezależnie od pochodzenia, narodowości i obywatelstwa odszkodowanie za wypadek należy się każdemu. Jeżeli tylko doszło do niego nie z naszej winy, a doznaliśmy uszczerbku na zdrowiu fizycznym, psychicznym lub też materialnych, lub moralnych strat, to właściwie pewne, że otrzymamy odszkodowanie, ale czeka nas cała procedura związana z wniesieniem roszczenia.

W pierwszym odruchu, jeśli nie znamy języka i prawa, a obrażenia uznamy za takie do zniesienia, wycofujemy się z dociekania winy. Obawiamy się też kosztów wynajęcia prawnika, a może i tłumacza. Tymczasem tu Wielka Brytania również okazuje się przychylna. Firmy odzyskujące odszkodowania wszelkie formalności załatwią za nas, a do tego nie wezmą ani grosza, dopóki sprawa nie zostanie wygrana.

Kiedy można uzyskać odszkodowanie w UK?

Pamiętajmy, że za każdy wypadek ktoś jest odpowiedzialny. Jeśli oczywiste jest, że nie my, to warto dowiedzieć się kto. Czy ten ktoś dopełnił wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo nasze, jako pracowników, przechodniów, rowerzystów czy kierowców? Tym właśnie między innymi zajmie się osoba prowadząca naszą sprawą w kancelarii odszkodowawczej. Tu ważna jest skrupulatna analiza wszelkich faktów oraz zgromadzenie odpowiedniej dokumentacji. Dlatego pierwszym krokiem powinno być zgłoszenie się do renomowanej kancelarii odszkodowawczej, która pokieruje dalszymi naszymi krokami. Liczyć się będą zaświadczenia np. z policji, pogotowia, wyniki badań, dokumentacja medyczna, opinie lekarskie, psychologiczne, zabezpieczony monitoring, zdjęcia z miejsca wypadku, zeznania świadków.

Niewątpliwie jest tego dużo i trudno wyobrazić sobie, że z poważnymi obrażeniami ciała będziemy chodzić od drzwi do drzwi, zbierając różne dowody. To raczej powinien być czas, gdy skupimy się na jak najszybszym powrocie do zdrowia, leczeniu rehabilitacji, być może terapii psychologicznej. W tym wszystkim znaczenie ma też czas, bo nie dość, że pewne dowody mogą z czasem być trudniejsze do uzyskania, to jeszcze większość wypadków w UK ulega przedawnieniu po 3 latach.

Średnio sprawy dotyczące wypadków trwają w UK około roku do 18 miesięcy, a często dopiero zakończone leczenie pozwala oszacować wysokość odszkodowania, dlatego należy jak najszybciej podjąć się wszelkich medycznych działań. Trwałość poniesionych strat, czy możliwość powrotu do pracy, będą znaczące dla ostatecznej sumy rekompensaty. Dlatego warto zwrócić się od doświadczonej firmy odszkodowawczej, takiej jak Insito Odszkodowania, która nie tylko zrobi wszystko, by uzyskać dla nas możliwie największe odszkodowanie, ale również podejmie takie kroki, by nasza sprawa przebiegała szybko i sprawnie.

Insito Group zajmuje się pomocą w uzyskaniu odszkodowań z UK, a szczegóły znajdziesz na stronie https://insito-odszkodowania.uk/

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE