Charytatywny koncert dla Mateusza

Charytatywny koncert dla Mateusza Fot. MDK, Fundacja Promień Radości

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza charytatywny koncert, który odbędzie się 8 marca 2020 r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej MDK. Podczas koncertu zbierane będą pieniądze na rehabilitację Mateusza Kopcia – podopiecznego Fundacji „Promień Radości”.

Podczas koncertu wystąpi utalentowany artysta – Paweł Zawierka, który wykona swoje kompozycje oraz utwory z repertuaru takich artystów jak Joe Cocker, czy Maciej Maleńczuk. Będzie można wysłuchać również koncertu laureatów festiwalu „Mikrofon 2020”.

Imprezie towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy na rehabilitację Mateusza Kopcia – podopiecznego Fundacji Promień Radości.

Mateusz urodził się jako wcześniak. Wydawało się, że rozwija się prawidłowo jednak gdy miał 3 lata nic nie mówił. Po wielu badaniach okazało się że Mateusz ma wysiękowe zapalenie uszu. Niestety leczenie farmakologiczne nie przyniosło efektu. Mateusz przeszedł kilka operacji drenażu ucha, jednak nie przynosiły one skutku, a niedosłuch się dalej pogłębiał. Doszło do zwapnienia błon bębenkowych. W 2018 i 2019 roku przeszedł przeszczep błony bębenkowej i wycięcia perlaka, który spowodował zrost kosteczek słuchowych. Niestety operacja nie przyniosła poprawy. W chwili obecnej ma zdiagnozowany niedosłuch mieszany lewostronny i przewodzeniowy prawostronny. Jest diagnozowany aparatami na przewodnictwo kostne oraz czeka go dużo pracy z neurologopedą, który pomoże mu wypracować poprawną wymowę. Mateusz gra na keyboardzie interesuje się robotyką i programowaniem komputerowym, lubi czytać i podróżować oraz obserwować kosmos. Potrzebuje rehabilitacji.

Więcej o:
radomsko mdk koncert charytatywny fundacja promień radości radomsko mateusz kopeć
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE