Być może radni nie byli doinformowani

Być może radni nie byli doinformowani

Z rozmowy na portalu Radomsko24.pl z radnym Jackiem Gębiczem (Wspólny Samorząd) z koalicji rządzącej w Radzie Miejskiej w Radomsku można wnioskować, że chyba nie tylko radni opozycji byli zdezorientowani i niedoinformowani w temacie inwestycji ogrodów wertykalnych na ulicy Reymonta.

19 września, na portalu Radomsko24.pl, w programie „W Temacie” prezydent Jarosław Ferenc odniósł się do ostrej krytyki radnych opozycji inwestycji ogrodów wertykalnych.

- Upiększanie miasta zielenią podoba mi się. Nie mam do tego zastrzeżeń. Nie podoba mi się to, że miasto płaci za dzierżawę tych ścian. Uważam, że jest to upiększenie i tym samym załatwienie pewnego tematu za właścicielikomentował z kolei w rozmowie z Irkiem Staszczykiem, Łukasz Więcek radny Rady Miejskiej (PO).

- Dziwi mnie bardzo ta afera medialna stworzona szczególnie przez radnych Koalicji Obywatelskiej. To, że będą robione ściany zielone na ulicy Reymonta było wiadomo już od kilku lat. Jeżeli chodzi o kwotę, to kwota została zapisana w budżecie 800 tys. złotych i radni nad nią głosowalimówił Jarosław Ferenc.

W temacie ogrodów wertykalnych na naszym portalu głos zabrała również Magdalena Spólnicka, przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w Powiecie Radomszczańskim.

- Dyskusji na żadnej komisji czy sesji na temat, że ściany te, a nie inne ściany będą obsadzane zielonymi roślinami nie było. Również nie było informacji, że te ściany będą wynajmowane, a umowy podpisywane na okres 10 lat, i że za ten wynajem miasto będzie płaciło tak duże pieniądze - podkreślała Magdalena Spólnicka.

- Wiedza o budowie ogrodów wertykalnych była od dawna. Być może radni szczegółów nie poznali. Powiem szczerze sam nawet się zastanowiłem, że trzeba było te ściany od kogoś wynająć trzeba tyle zapłacić, że to tyle kosztuje - zauważa Jacek Gębicz, radny koalicji rządzącej w Radzie Miejskiej w Radomsku.

Czy była szeroka dyskusja na sesjach i komisjach Rady Miejskiej w Radomsku o kosztach inwestycji ogrodów wertykalnych? Oglądaj rozmowę z Jackiem Gębiczem, radnym Rady Miejskiej w Radomsku (WS) na portalu Radomsko24.pl, w piątek 7 października o godzinie 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk jacek gębicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE