Burmistrz Kamieńska odniósł się do planów zamknięcia wiaduktu

Burmistrz Kamieńska odniósł się do planów zamknięcia wiaduktu Fot. GDDKiA

Burmistrz Kamieńska Bogdan Pawłowski odniósł się do planów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dotyczących zamknięcia wiaduktu znajdującego się na drodze Kamieńsk-Pytowice. Poniżej publikujemy oświadczenie, zamieszczone przez burmistrza.

Brak wiaduktu na tym odcinku drogi spowoduje bardzo duże utrudnienia dla mieszkańców Gminy Kamieńsk. W praktyce podzieli Gminę na dwie części. Przedostanie się z jednej części do drugiej przez tymczasowe rondo, znajdujące się na drodze w kierunku Bełchatowa (skrzyżowanie z DK1), znacznie zagrozi bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego, szczególnie pieszych i rowerzystów. Mieszkańcy poruszający się rowerami lub pieszo będą w praktyce wykluczeni z możliwości przedostania się przez tymczasowe rondo. W podobnej sytuacji będą kierowcy pojazdów rolniczych (ciągniki i kombajny). Takie rozwiązani bardzo skomplikuje dowozy dzieci do szkół. Ponadto pogorszy dojazdy mieszkańców Gminy Kamieńsk do pracy w KWB i Elektrowni oraz znacząco negatywnie wpłynie na bezpieczeństwo nas wszystkich.

W kwietniu 2019 roku podczas uzgodnień i rozmów dotyczących opinii do projektu organizacji ruchu na czas budowy przedstawiciele wykonawcy Firma STRABAG obiecali, iż zamknięcie przejazdu przez wiadukt w kierunku Pytowic nastąpi po otwarciu przejazdu pod drogą A1 w Koźniewicach. Na takich warunkach została zaopiniowana przez Gminę Kamieńsk tymczasowa organizacja ruchu.

Czytaj też: Zmieniony został termin zamknięcia trasy DK 1 na odcinku od Radomska do Kamieńska

W związku z informacją podaną o planach zamknięcia wiaduktu na Pytowice spotkałem się z przedstawicielami Firmy STRABAG. Wyraziłem swoje zaniepokojenie zmianą planów i wcześniejszych uzgodnień. Otrzymałem zapewnienie, że Firma STRABAG przeanalizuje możliwość otwarcia w formie tymczasowej, przejazdu dla mieszkańców w miejscowości Koźniewice na czas zamknięcia przejazdu w Pytowicach. Zaprosiłem przedstawicieli Firmy do spotkania z Radnymi Gminy Kamieńsk i mieszkańcami Sołectw Pytowice i Koźniewice. Zaproszenie zostało przyjęte.

Swoje zdanie także przekazałem przedstawicielowi inwestora Dyrektorowi GDDKiA Oddział w Łodzi. Dziękuję za poparcie od Radnych Rady Gminy, szczególnie Radnych Małgorzaty Samborskiej i Dariusza Sowińskiego.

Rozumiem potrzebę budowy autostrady A1 i wynikające z tego utrudnienia dla mieszkańców Naszej Gminy. Ponosimy je już od wielu miesięcy. Nie mogę się zgodzić by budowa odbywała się nadmiernym kosztem mieszkańców. O dalszych działaniach na bieżąco będę informował mieszkańców Gminy Kamieńsk – czytamy w oświadczeniu burmistrza Kamieńska Bogdana Pawłowskiego.

Więcej o:
kamieńsk wiadukt zamknięcie gddkia burmistrz bogdan pawłowski
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE