Burmistrz Kamieńska interweniuje u Inspektora Farmaceutycznego

Burmistrz Kamieńska interweniuje u Inspektora Farmaceutycznego Fot. archiwum prywatne

Burmistrz Kamieńska, Bogdan Pawłowski skierował pismo do Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Łodzi – Romualda Boguszewskiego. Prosi o wstrzymanie decyzji w sprawie likwidacji apteki w Kamieńsku.

Treść pisma skierowanego do Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego:

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wstrzymanie decyzji w sprawie zamknięcia Apteki „Dr Max” w Kamieńsku mieszczącej się przy ulicy Juliusza Słowackiego 12/14.

Informacja o zamknięciu apteki dotarła do Urzędu Miejskiego w dniu dzisiejszym. Apteka funkcjonuje w naszym mieście już od piętnastu lat. Przez ten czas zyskała wysokie uznanie wśród mieszkańców Gminy Kamieńsk jak i również gmin sąsiadujących z Kamieńskiem. Wysoka ocena dotyczy zarówno jakości świadczonych usług jak i miłej, fachowej pracy jej pracowników.

Brak apteki spowoduje, że w Kamieńsku pozostanie tylko jedna funkcjonująca apteka. Sytuacja taka jest bardzo niekorzystna dla mieszkańców. Szczególnie uderzy to w osoby, które nie mają możliwości dojazdu do aptek w pobliskich miastach, czyli głównie w osoby starsze. Likwidacja tej placówki spowoduje też trudną sytuację jej pracowników. Zespół osób, który dzisiaj jest zatrudniony, w mojej ocenie a także może przede wszystkim w ocenie mieszkańców jest bardzo fachowy.

Dla mieszkańców naszej Gminy likwidacja apteki jest krzywdząca i budzi wiele negatywnych odczuć. Szczególnie w okresie pandemii COVID-19, istnienie apteki zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców.

Jeszcze raz proszę o wstrzymanie decyzji o likwidacji apteki „Dr Max”. Dla społeczności Gminy Kamieńsk istnienie tej placówki, zwłaszcza w tak trudnym okresie walki z pandemią i ograniczonego dostępu do palcówek służby zdrowia, jest bardzo ważna. Prośbę swoją kieruje w imieniu władz samorządowych jak i też mieszkańców.

Bogdan Pawłowski

Więcej o:
kamieńsk burmistrz kamieńska bogdan pawłowski interwencja pismo likwidacja apteki inspektor farmaceutyczny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE