Budżet Obywatelski w Radomsku: Lista projektów

W pierwszej edycji Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego do magistratu wpłynęło 39 wniosków. Prezentujemy listę projektów.

W pierwszej edycji Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego do magistratu wpłynęło 39 wniosków. Prezentujemy listę projektów.

Ponad połowa projektów dotyczy inwestycji, które umożliwiają aktywne spędzanie czasu wolnego: najczęściej pojawiała się potrzeba budowy lub rozbudowy placu zabaw, często połączonego z elementami siłowni zewnętrznej - trzynaście razy, pięć razy mieszkańcy zgłosili budowę boiska oraz cztery razy skatepark.

Pojedynczymi wnioskami są: budowa ścieżki rowerowej na Bartodziejach, kładki dla pieszych i rowerzystów na ul. Batalionów Chłopskich, doposażenia OSP czy tężni na Wymysłówku. Warto zaznaczyć, że w każdym obszarze zgłoszono od kilku do kilkunastu projektów. Z obszaru nr 1: 8; nr 2: 6; nr 3: 12 oraz nr 4: 11.

Do końca października zespół wraz z urzędnikami sprawdzi wnioski pod względem merytorycznym. 31 października ogłoszone zostaną wyniki weryfikacji. Wnioskodawcom, których projekty uzyskały negatywną ocenę, przysługiwać będzie pięć dni na złożenie ewentualnego odwołania. Do 17 listopada poznamy ostateczną listę wniosków. Mieszkańcy będą mogli głosować od 7 do 13 grudnia drogą elektroniczną oraz tradycyjną - wrzucając do urny kartę do głosowania.

Po weryfikacji formalnej (21 września) Zespół ds. budżetu obywatelskiego informuje, że trzy wnioski zostały ostatecznie odrzucone: dwa nie były zgodne z regulaminem, a jeden pozostał w aplikacji kopią roboczą.

Pełna lista wniosków do pobrania poniżej.

info: UM Radomsko

Więcej o:
budżet budżet obywatelski projekt budżet radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE