Radomsko, Łódzkie 1.4o środa, 29 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Budynek LOK będzie jak nowy

Miasto
Jacek Paszewski

Rozpoczął się remont zewnętrznej elewacji budynku należącego do LOK przy ul. Kościuszki 10 w Radomsku.

Stan elewacji budynku należącego do Ligi Obrony Kraju, pozostawiał delikatnie mówiąc wiele do życzenia. Teraz to się zmieni za sprawą rozpoczętego na początku listopada remontu.

W zakres prowadzonych prac wchodzi skucie zmurszałych tynków, docieplenie styropianem oraz wykonanie nowego tynku. Kolorystyka nowej elewacji została uzgodniona z Urzędem Miasta Radomsku i będzie w dwóch tonacjach szarości.

Planowane zakończenie prac planowane jest na grudzień, pod warunkiem sprzyjających temperatur zewnętrznych. Remont prowadzi firma SŁAW-BUD Sławomir Lasoń z Radomska.

Budynek przy ulicy Kościuszki 10 ma ciekawą historię. W czasie wojny mieściła się tam siedziba NSDAP, czyli Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników, sprawująca totalitarną władzę na podległym terenie. Po jej zakończeniu, w budynku tym mieściła się siedziba powiatowych struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego. W XX wieku stacjonowała tam zlikwidowana już Straż Miejska. Na budynku można jeszcze zauważyć podniszczoną tablicę wskazującą, że kiedyś znajdowało się tam Zaoczne Liceum Ogólnokształcące. Z kolei pod oknem na piętrze widnieje tabliczka mówiąca iż kiedyś w budynku mieściła się siedziba Rady Powiatowej partii Unia Pracy. Obecnie budynek jest użytkowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Ma tam też siedzibę Liga Obrony Kraju (rys. historyczny na podstawie bloga Pawła Dudka –radomsk.pl).

komentarze