Budowa sygnalizacji rozpocznie się w lutym

Budowa sygnalizacji rozpocznie się w lutym Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Jak już informowaliśmy, Starostwo Powiatowe w Radomsku rozstrzygnęło przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ul. Prymasa Wyszyńskiego i Tysiąclecia w Radomsku. Wiadomo już, że prace budowlane rozpoczną się w lutym.

Skrzyżowanie ul. Prymasa Wyszyńskiego i Tysiąclecia w Radomsku to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście. Wkrótce powinno się to jednak zmienić. W lutym, u zbiegu ulic Tysiąclecia i Prymasa Wyszyńskiego rozpoczną się prace przy montażu sygnalizacji świetlnej.

- Kilka dni temu zakończyło się postępowanie przetargowe i wyłoniony został wykonawca tej inwestycji - firma Inżynieria Ruchu Drogowego z Częstochowy. Zgodnie z projektem, na skrzyżowaniu ma działać tzw. sygnalizacja inteligentna, akomodacyjna, wyposażona w wyczuwające natężenie ruchu pętle indukcyjne, połączone ze sterownikiem. Dzięki temu zielone światło będzie paliło się dłużej tam, gdzie na przejazd oczekuje więcej aut – wyjaśnia Aleksander Broszkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Umowa z wykonawcą inwestycji zostanie podpisana 30 stycznia. Zgodnie ze specyfikacją zamówienia, sygnalizacja świetlna powinna zostać oddana do użytku do końca kwietnia 2020 r. Koszt inwestycji to blisko 280 tys. złotych. Pieniądze pochodzą w całości z budżetu powiatu.

Więcej o:
radomsko skrzyżowanie wyszyńskiego tysiąclecia sygnalizacja świetlna budowa sygnalizacji świetlnej ul. wyszyńskiego starostwo radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE