Budowa ronda przy ul. Jagiellońskiej – komunikat dla kierowców

Budowa ronda przy ul. Jagiellońskiej – komunikat dla kierowców Fot. Starostwo Powiatowe

W czwartek 5 września rozpoczynają się prace związane z modernizacją kolejnego odcinka ulicy Jagiellońskiej w Radomsku. Tym razem drogowcy rozpoczną przebudowę skrzyżowania tej ulicy z ulicami Armii Krajowej i Starowiejską.

Projekt przewiduje w tym miejscu budowę ronda, sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych, rozbudowę systemu odwodnienia drogi, przebudowę sieci elektroenergetycznej, wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej. Roboty wiązać się będą z koniecznością wykonywania głębokich wykopów.

W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami w tym rejonie. Od 5 września skrzyżowanie zostanie wyłączone z ruchu kołowego. Zmienią się także trasy kursowania linii autobusowych MPK i PKS.

Inwestycja, której koszt sięga 2,7 mln zł wykonywana jest z funduszy pochodzących z budżetu powiatu, z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych i przy wsparciu samorządu miejskiego. Prace mają trwać do 31 października, do ich zakończenia skrzyżowanie będzie zamknięte dla ruchu.

Na czas trwania robót zostaną wyznaczone objazdy. Ich szczegółowy przebieg podany zostanie w najbliższym czasie.

Więcej o:
rondo ulica jagiellońska radomsko budowa ronda w radomsku remont drogi
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE