Budowa bloku przy ul. Sadowej 7E na półmetku

Budowa bloku przy ul. Sadowej 7E na półmetku Fot. UM Radomsko

Budowa nowego bloku przy ulicy Sadowej 7E prowadzona przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego Radomsku jest już na półmetku.

Nowy blok to czterokondygnacyjny budynek z 32 lokalami mieszkalnymi oraz podpiwniczeniem - do każdego mieszkania przynależy komórka lokatorska. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań wynosi 1668 metrów kwadratowych, a koszt inwestycji to 6 270 970 zł.

- Obecnie na budowie prowadzone są roboty instalacyjne, wykonywane są tynki i posadzki. Około 40 procent mieszkań jest już w stanie deweloperskim. Trwają również prace elewacyjne, a od połowy września rozpoczną się roboty brukarskie – mówi prezes TBS Krzysztof Górnik.

Stopień zaawansowania budowy zgodny jest z przedstawionym przez wykonawcę harmonogramem i wynosi ponad 50% ogółu prac. Zakończenie budowy i oddanie bloku do użytku planowane jest w I kwartale 2022 roku.

- Cały czas widać duże zainteresowanie mieszkaniami w naszym mieście. Dlatego jestem pewny, że kolejny blok przy ulicy Sadowej to dobra inwestycja. Cieszę się z postępu prac, które idą zgodnie z harmonogramem, i że już wkrótce będą mogły w nim zamieszkać kolejne rodziny – mówił prezydent Jarosław Ferenc, odwiedzając plac budowy w czwartek 26 sierpnia.

Inwestycja finansowana jest z: kredytu udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego, partycypacji przyszłych najemców, Funduszu Dopłat BGK (20% wartości inwestycji), środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa (10% wartości inwestycji).

Więcej o:
budowa bloku tbs tbs radomsko sadowa osiedle sadowa radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE