Budowa autostrady A1: niektóre prace wyprzedzają harmonogram

W poniedziałek, 14 grudnia 2020 r. został oddany do użytku Węzeł Radomsko, łączący bezkolizyjnie nową autostradę A1 z Drogą Krajową 42. Jest on pierwszym oddanym do użytku ze wszystkich powstających węzłów autostradowych. Jak postępują prace na budowie tzw. łódzkiego odcinka autostrady A1?

Ta największa drogowa inwestycja, realizowana obecnie na terenie województwa łódzkiego przebiega zgodnie z harmonogramem. Niektóre prace – co podkreśla rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski, harmonogram wyprzedzają.

- Na trzech odcinkach, czyli Tuszyn – Piotrków Trybunalski Południe, Kamieńsk – Radomsko i Radomsko - granica województwa zaawansowanie prac wynosi od 60 do 79 procent. Jeśli chodzi o odcinek „B”, czyli najdłuższy odcinek, z Piotrkowa Trybunalskiego do Kamieńska, zaawansowanie prac wynosi 30 - 40 procent. Ale należy pamiętać, że tam prace ruszyły dziewięć miesięcy później niż w innych miejscach – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Czytaj też: 2+2 już na kolejnych 7 km budowanej autostrady A1

Przewidywany termin zakończenia budowy łódzkiego odcinka autostrady A1 zaplanowany jest na przełom 2022 i 2023 roku, jednak poszczególne odcinki (Tuszyn – Piotrków i Radomsko – granica województwa) mogą być oddane do użytku już w przyszłym roku.

Więcej o:
autostrada a1 a1 budowa postęp prac gddkia w łodzi
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE