Radomsko, Łódzkie 13.5o środa, 17 Lipca 2019
ważne informacje
  • 16:07 Kolejne utrudnienia w ruchu w Radomsku. Ruszyła przebudowa ul. Jagiellońskiej czytaj dalej
  • 17:07 Mniej miejsc parkingowych przy poczcie w Radomsku czytaj dalej

Budowa A1. Ruszają prace na odc. „D” Radomsko – granica województwa

Miasto
Jacek Paszewski

We wtorek 26 marca rozpoczynają się pierwsze prace związane z budową autostrady A1 na terenie województwa łódzkiego. Polegają one na rozbudowie istniejącej DK1 do standardu autostrady.

- Ekipy budowlane pojawią się na odcinku „D” Radomsko – granica województwa śląskiego. Zakończono już prace przygotowawcze związane z wprowadzeniem organizacji ruchu, jaka będzie obowiązywała w pierwszym etapie budowy – wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA.

Zmiany będą polegały na tym, że z ruchu zostanie wyłączona jezdnia wschodnia (prowadząca w kierunku Łodzi), a ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po jezdnia zachodniej, przy czym wyznaczono tam trzy pasy ruchu: dwa w kierunku Katowic, jeden w stronę Łodzi.

- Aby umożliwić mieszkańcom okolicznych miejscowości przejazd z jednej strony trasy na drugą, podczas trwania budowy, wyznaczono dwa objazdy: Brodowe – Radziechowice Drugie i Łęg – Szczepocice. Dodatkowo w Szczepocicach na przecięciu drogi powiatowej z przebudowywaną DK 1 ustawiono sygnalizację świetlną – mówi rzecznik Zalewski.

Przebudowywany odcinek ma nieco ponad 7 km długości, a wykonawcą prac jest firma INTERCOR z Zawiercia. Koszt robót, to blisko 338,3 mln złotych.

Zakończono już etap projektowania, zatem zgodnie z kontraktem ruszają prace budowlane, które powinny zostać ukończone w ciągu 22 miesięcy (bez okresów zimowych: 15 grudnia – 15 marca).  

komentarze