Budowa autostrady A1. Zmiany w organizacji ruchu

Fot. fot/wideo: gddkia

We wtorek 26 marca, nastąpi zmiana organizacji ruchu na odcinku drogi krajowej nr 1. Zmiana związana jest z budową autostrady A1. Będzie ona dotyczyła odcinka D, czyli odcinka o długości 7,02 km od granicy miasta Radomska do granicy województwa śląskiego/łódzkiego.

Powyższa zmiana będzie polegała na wyłączeniu z ruchu kołowego jezdni wschodniej i przełożeniu ruchu na jezdnię zachodnią (dotychczasowa jezdnia jednokierunkowa będzie teraz jezdnią dwukierunkową z wyznaczonymi trzema pasami ruchu: dwa w kierunku Katowic oraz jeden w kierunku Łodzi i Warszawy).

Zamknięte zostanie również skrzyżowanie z drogą łącząca miejscowości Brodowe i Radziechowice Drugie, a także przejazd pod DK nr 1 w ciągu drogi gminnej łączącej miejscowości Szczepocice i Łęg (Pustkowie).

Dla mieszkańców miejscowości Radziechowice i Brodowe zostanie wyznaczony objazd poprzez drogi gminne w Radomsku (ul. Wymysłowska, ul. Staffa i ul. Ciepła) oraz przez drogę krajową nr 42 (ul. Brzeźnicka w Radomsku i ul. Wyzwolenia w m. Ładzice).

Jedynym przejazdem w kierunku: wschód - zachód na budowanym odcinku autostrady A1 pozostanie droga powiatowa w Szczepocicach. Na skrzyżowaniu drogi powiatowej z budowaną autostradą zainstalowana będzie sygnalizacja świetlna. Ułatwi ona mieszkańcom miejscowości Szczepocice i Łęg przejazd przez trzy pasy ruchu drogi krajowej.

Więcej o:
autostrada A1 autostrada A1
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE