Radomsko, Łódzkie 17.2o środa, 19 Czerwca 2019
ważne informacje

Budowa A1: auta nie rozjadą Radomska?

Miasto
Tomasz Kolmasiak

Wiele obaw wśród radomszczan wzbudza nadchodząca wielkimi krokami budowa autostrady A1 na odcinku Tuszyn - Radomsko - Częstochowa. Mieszkańcy obawiają się czy w związku z inwestycją, samochody nie rozjadą centrum miasta.

Budowę autostrady A1 podzielono na kilka etapów, większość drogi zostanie wykonana w starym śladzie drogi krajowej nr 1 - tzw. gierkówki. W taki sposób zostanie wykonany odcinek pomiędzy Radomskiem, Kamieńskiem, a Piotrkowem Trybunalskim.

W związku z przebudową, a właściwie budową na nowo drogi, zwracali się do nas Czytelnicy, obawiający się, iż w związku z pracami budowlanymi cały ruch samochodowy zostanie skierowany tzw. starą trasą czyli drogą krajową nr 91. Tym samym centrum Radomska znów się zakorkuje, a nawet samochody rozjadą miasto. Postanowiliśmy zapytać Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi o termin i sposób przeprowadzenia budowy: - Jeśli chodzi o budowę autostrady A1 na wysokości Radomska, obecnie trwa projektowanie i na tę chwilę trudno deklarować, jakąś konkretną datę. Z całą pewnością można jednak stwierdzić, że na czas przebudowy droga nie będzie zamknięta. Wszystkie prace będą się odbywały pod ruchem - rozwiewa obawy radomszczan Maciej Zalewski z GDDKiA.

komentarze