Braterski duet w rękach policji

Braterski duet w rękach policji Fot. KPP w Bełchatowie

Działania bełchatowskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy trudnili się przestępczym procederem. Jeden z nich odpowie za kradzież, natomiast drugi usłyszał zarzut paserstwa. Oba przestępstwa zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Intensywne działania policjantów wydziału kryminalnego bełchatowskiej komendy doprowadziły do wytypowania oraz zatrzymania 25-latka, który w grudniu 2022 roku, ze swojego zakładu pracy kradł baterie akumulatorowe. Jak się okazało w procederze tym pomagał mu 29-letni brat, który skradzione baterie sprzedawał w Internecie.

- 23 grudnia 2022 roku bełchatowscy kryminalni podczas przeszukania mieszkania, ujawnili 26 sztuk baterii akumulatorowych oraz 5 sztuk ogniw akumulatorowych. Wartość skradzionych przedmiotów to ponad 33 tysiące złotych. Obaj p0odejrzewani przyznali się do czynu - informuje mł. asp. Marta Płomińska z KPP w Bełchatowie.

Mieszkańcy powiatu pajęczańskiego zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Jeden z nich usłyszał zarzut kradzieży, natomiast drugi odpowie za paserstwo. Przestępstwa te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja policja bełchatów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE