Brać psa czy nie brać? Oto jest pytanie

Brać psa czy nie brać? Oto jest pytanie

To pytanie na pewno zadaje sobie wielu z nas, planując wyjazd. Wśród psiarzy są tacy, którzy ze swoim czworonogiem rok w rok wędrują po górach i przemierzają szeroki świat, ale są i tacy, którzy od lat nie byli za granicą, bo nie chcą stresować ukochanego pupila męczącymi podróżami. Wziąć psiaka ze sobą? Zostawić u znajomych lub rodziny? A może w specjalnym hotelu dla psów?

Chcesz zabrać psa na urlop? Pamiętaj!

Prawda jest taka, że urlop to zazwyczaj doskonały czas np. na wizytę u weterynarza Upewnij się, że Twój pies ma ważne szczepienie przeciw wściekliźnie wpisane do książeczki zdrowia, jest odrobaczony, a jego ogólny stan zdrowia pozwala Wam na dłuższą podróż bez przeszkód. Jeśli wybierasz się za granicę nie zapomnij o aktualizacji danych w psim paszporcie i sprawdzeniu wymogów wwozu zwierząt do danego kraju.

- Weź ze sobą kompaktową miskę i butelkę z wodą, żeby pies mógł się napić w dowolnym momencie. Smakołyki są niezbędne. Kiedy zobaczysz, że pies się stresuje czy zaczyna zachowywać się nerwowo, możesz próbować użyć jego ulubionych smaczków – radzi w kolejnym odcinku „Nie kupuj, adoptuj” na portalu Radomsko24.pl, lek. wet. Monika Stelmaszczyk.

- Jeżeli nie uda Ci się zorganizować wyjazdu z psiakiem, możesz pomyśleć o zostawieniu zwierzaka pod opieką kogoś zaufanego. Rozłąka z ukochanym właścicielem, jest dla psa przykra, dlatego ważne, aby tymczasowym opiekunem była osoba, którą pies zna i lubi z wzajemnością – podpowiada Monika Stelmaszczyk.

Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Nie kupuj, adoptuj” na portalu Radomsko24.pl, 30 czerwca o godzinie 11.00.

Więcej o:
nie kupuj adoptuj irek staszczyk pgk radomsko schronisko dla zwierząt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE