Bohaterski czyn Miłosza z Radomska doceniono po raz kolejny

Bohaterski czyn Miłosza z Radomska doceniono po raz kolejny Fot. Łódzki Urząd Wojewódzki

W Łodzi Miłosz Kwaśniak, młody bohater z Radomska odebrał kolejne podziękowania za swój bohaterski czyn. Docenić chłopca chciał Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki oraz nadbryg. Grzegorz Janowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Spotkanie zorganizowano w przeddzień obchodów Dnia Numeru Alarmowego.

- Miłosz zachował się niezwykle dojrzale. Powinniśmy brać z niego przykład. Zadzwonił pod numer alarmowy i przez blisko pół godziny rozmawiał z operatorem, który instruował go, co ma robić aż do czasu przyjazdu służb mundurowych. Potrafił w trudnej sytuacji opanować emocje i zachować się odpowiedzialnie – powiedział Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki.

Numeru alarmowego 112 należy używać tylko w uzasadnionych przypadkach. W zeszłym roku, w województwie łódzkim było półtora mln połączeń na 112, z czego aż 970 tys. bezpodstawnych.

- O tym, w przeddzień numeru alarmowego mówiliśmy razem z 10 letnim Miłoszem Kwaśniakiem, który zadzwonił na 112 i uratował życie ojczymowi – dodaje Tobiasz Bocheński.

Do wypadku doszło na autostradzie A1. 10-latek jechał z ojczymem po dziadka do szpitala. Mężczyzna kierujący pojazdem stracił przytomność i uderzył w przydrożne barierki. Na szczęście Miłosz zachował zimną krew i natychmiast zareagował.

- Wiedziałem, że trzeba zadzwonić pod numer 112, nauczyłem się tego w szkole. Wyciągnąłem telefon z kieszeni i od razu zadzwoniłem - podkreślił Miłosz.

Operatorzy numeru alarmowego nie mają wątpliwości - gdyby nie on, jego opiekun już by nie żył.

Nadbryg. Grzegorz Janowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi zaznaczył, że postawa Miłosza jest godna naśladowania i zostanie zgłoszona do odznaki Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej „Iuvenis Forti". Wyróżnienie przyznawane jest młodym ludziom, którzy przyczynili się do uratowania życia i zdrowia innych osób, wykazując się wiedzą i umiejętnościami, rozsądkiem i odwagą, dzielnością i opanowaniem w sytuacji niebezpiecznej.

Mały bohater Miłosz Kwaśniak odebrał nagrodę od prezydenta Radomska

Więcej o:
miłosz kwasniak miłosz radomsko wojewoda łódzki miłosz kwaśniak radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE