Bogusław Gontkowski: Będąc wójtem jeszcze grosza podatku nie wziąłem

Bogusław Gontkowski: Będąc wójtem jeszcze grosza podatku nie wziąłem Fot. M. Kołaczkowski

„Jeżeli się chce, to można”, albo „Dla chcącego nie ma nic trudnego”. Te utarte powiedzenia w pewnym sensie odzwierciedlają działania podatkowe w gminie Masłowice w powiecie radomszczańskim. Jak się okazuje Masłowice najprawdopodobniej jedyna gmina, która od lat zwalnia swoich mieszkańców z części podatku od nieruchomości.

- Będąc wójtem jeszcze grosza z tytułu podatku od powierzchni mieszkalnej od mieszkańców Masłowic nie wziąłem. Jedną uchwałą wprowadzamy naliczanie opłaty, ale drugą zwalniamy mieszkańców gminy Masłowice - komentuje wójt Bogusław Gontkowski.

Do programu „Polskiego Ładu” nasz rozmówca podchodzi z dystansem.

- Bardzo ostrożnie podchodzę do tego tematu. Staram się wierzyć, że te pieniądze do nas spłyną. Druga strona medalu to firmy i wykonawstwo. Firmy są w bardzo trudnej sytuacji i nie wiedzą co ze sobą zrobić - dodaje gość portalu.

- Nie wiadomo, co będzie się działo na etapie przetargów przy inwestycjach. Jeżeli inwestycje zmieszczą się w kosztorysach, które robimy, to wszystko będzie dobrze. Gdy ceny tak jak w roku ubiegłym będą rosnąć lawinowo to będą problemy - dodaje Bogusław Gontkowski.

Bogusław Gontkowski wójt gminy Małowice będzie gościem w programie „Staszczyk niezależnie”. Środa 9 lutego o godz. 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk bogusław gontkowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE