Biżuteria a wieczorowa sukienka: co zrobić, żeby stworzyły duet idealny?

Biżuteria a wieczorowa sukienka: co zrobić, żeby stworzyły duet idealny?

Wybierając stylizację na wieczorne przyjęcie, zwykle zwracamy uwagę przede wszystkim na sukienkę i buty. Muszą być do siebie dopasowane, eleganckie i stylowe. A biżuteria? Zazwyczaj w pośpiechu przetrząsamy szkatułkę, spoglądając co chwila na zegarek i usilnie próbując znaleźć coś, co będzie pasowało do całości. Czasami ta metoda okazuje się skuteczna, nierzadko jednak w efekcie zyskujemy nie do końca przemyślany ubiór, a jako bonus – kiepskie samopoczucie na resztę wieczoru. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto poświęcić doborowi biżuterii sporo uwagi. Dzięki temu nie tylko poczujemy się lepiej, ale też będziemy postrzegane jako osoby o perfekcyjnym wyczuciu stylu.

Kosztowności opłaca się dopasować do dekoltu zakładanej sukienki

Głębokie wycięcie w wieczorowej kreacji jest bardzo kobiece i eleganckie, ale często panie mają problem z wybraniem pasującej do niego biżuterii. Zwykły, krótki naszyjnik niewiele tu zdziała, jeśli sięga jedynie do linii obojczyków. Zdecydowanie lepszym wyjściem będzie założenie długiego, delikatnego łańcuszka z dopasowanym wisiorkiem, który można kupić chociażby w sklepie internetowym Markiza. Doskonale sprawdzą się tutaj złote zawieszki celebrytki, pięknie połyskujące w świetle lamp lub świec. Długi naszyjnik idealnie wyeksponuje smukłą szyję, a jednocześnie nie przyćmi eleganckiej, wieczorowej kreacji. Taka ozdoba nadaje się na każdą okazję: wesele w rodzinie, wieczorny wypad z przyjaciółmi, firmowe przyjęcie czy wytworna gala. Natomiast jeśli sukienka ma zabudowany dekolt, dobrze jest postawić na wyższy, delikatny naszyjnik albo zrezygnować z niego na rzecz efektownych, zwracających uwagę kolczyków.

Komplety biżuterii to dobry wybór na wieczór. Można stworzyć je samemu

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że zestawy kosztowności to przeżytek. Dziś komplety powracają w wielkim stylu, choć nie są już tak bardzo rozbudowane, a możliwość kupienia każdego elementu osobno pozwala na stworzenie własnego, niepowtarzalnego stylu. Zatem jeśli chcemy dobrać idealny zestaw do wieczorowej sukienki, skupmy się na jednym biżuteryjnym detalu. Może to być naszyjnik z Pracowni Jubilerskiej Markiza czy dowolna, błyszcząca bransoletka. Jeżeli dane kosztowności są wyjątkowo strojne, można zrezygnować z innych elementów biżuterii albo zdecydować się na ten najbardziej oddalony od poprzedniego (na przykład skromne kolczyki do okazałej bransoletki). A jeśli cenisz sobie czas i komfort posiadania pasującej do siebie biżuterii, w tym samym sklepie możesz zaopatrzyć się w gotowe komplety. Dzięki temu będziesz mieć poczucie, że wszystko idealnie ze sobą współgra.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE