BioMedic - nowoczesna poradnia medyczna

BioMedic - nowoczesna poradnia medyczna Fot. Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

BioMedic to poradnia, która specjalizuje się między innymi dietetyką kliniczną czy terapią dożylną. Poradnia przyjmuje pacjentów zarówno w formie tradycyjnej jak i online.

BioMedic jest poradnią w Olsztynie, która specjalizuje się : dietetyką kliniczną, terapią dożylną (wlewy witaminowe), hirudoterapią (leczenie pijawkami), badaniami EMG, larwoterapią oraz konsultacjami lekarskimi. Poradnia mieści się w Olsztynie przy ul. Kopernika 46a piętro II, bądź pod adresem Internetowym: www.zdrowi.info.

Personel medyczny w pracujący w poradni BioMedic jest profesjonalny. Założycielem poradni jest mgr Mateusz Zjawiński - absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Ukończył również fizjoterapię na Olsztyńskiej Szkole Wyższej. Swoje umiejętności dodatkowo wzbogacił o studia podyplomowe z dietetyki w chorobach wewnętrznych i metabolicznych, realizowanych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od przeszło 4 lat, kieruje poradnią w BioMedic w Olsztynie, w której prowadzi leczenie wielu chorób.

Podczas swoich konsultacji realizuje leczenie poprzez: dietoterapię, fizjoterapię, hirudoterapię, larwoterapię oraz suplementację. Medyk jest osobą kontaktową i pomocną, cechuje pozytywne relacje z pacjentami, jak i również personelem medycznym.

Mgr Mateusz Zjawiński duży wkład, w rozwój hirudoterapii w Polsce, za co uzyskał dyplom Polskiego Towarzystwa Hirudologicznego. Założyciel BioMedic cały czas się rozwija, zarówno zawodowo jak i edukacyjnie. Jako prelegent, uczestniczył w seminariach, które odbyły się w Olsztynie na XIV Zjazdu Naukowo-Szkoleniowego Lekarzy Warmii i Mazur.

Organizatorem Zjazdu była Izba Lekarska z tego miasta. Miał tam okazję wystąpić z prezentacją, dotyczącą tematyki "stopy cukrzycowej w terapii". Magdalena Hołodiuk, również jest absolwentką Wydziału Medycznego Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie na kierunku dietetyka. Obecnie kształci się w kierunku psychologii na SWPS w Poznaniu - studia jednolite magisterskie. Magdalena Hołodiuk jest dietetykiem klinicznym w poradni BioMedic. Współpracowała wcześniej zawodowo z takimi firmami jak SanDiet, czy MedFood. Jest ponadto prelegentką na konferencjach oraz szkoleniach.

Dietetyczka kliniczna posiada dużą wiedze w zakresie której się specjalizuje, jednak szczególnie traktuje tematykę, dotyczącą zaburzeń tarczycy u kobiet oraz chorób zapalnych jelita grubego. Zajmuje się na co dzień przygotowywaniem planów żywieniowych dla pacjentów. Podczas sporządzania wytycznych dotyczących diety, indywidualnie podchodzi do predyspozycji psychicznych i fizycznych pacjenta, dzięki czemu, jest w stanie stworzyć najbardziej optymalne menu dla każdego. Karol Wieczorek jest ratownikiem medycznym oraz pielęgniarzem. Ukończył Powiślańską Szkołę Wyższą w Kwidzynie na kierunku pielęgniarstwo. Posiada kwalifikacje Pielęgniarza Anestezjologii i Intensywnej Opieki. W 2019 roku uzyskał tytuł technika EMG/ENG.

Karol Wieczorek ma bogate doświadczenie pielęgniarskie. Pracował na oddziale Onkologii z pododdziałem chemioterapii chorób płuc w Szpitalu Chorób Płuc w Olsztynie oraz na bloku operacyjnym w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie. Od wielu lat zajmuje się ponadto witaminowymi terapiami dożylnymi. Jest ceniony przez pacjentów szczególnie za profesjonalizm dobre usposobienie. Posiada wysoko wyspecjalizowaną wiedzę medyczną.

Oferta medyczna BioMedic - poradnia zajmuje się przede wszystkim: dietetyką kliniczną, terapią dożylną (wlewy witaminowe), hirudoterapią (leczenie pijawkami), badaniami EMG, larwoterapią oraz konsultacjami lekarskimi. Dietetyka kliniczna: ten dział w poradni BioClinic Olsztyn, zajmuje się fachową obsługą pacjentów, z zakresu dietetyki klinicznej. Celem porad jest wspomaganie leczenia pacjentów, którzy przyjmują leki farmakologiczne, jak i również osób zdrowych, chcących zrobić coś dobrego ze swoją sylwetką. Zdrowe odżywianie jest nieocenione podczas leczenia, jak i również codziennego funkcjonowania. Zadaniem dietetyki klinicznej, jest przede wszystkim tworzenie optymalnych planów żywieniowych, przy jednoczesnym uświadamianiu pacjenta o wpływie zmiany nawyków żywieniowych na jego dalsze życie. Przy dostatecznym wywiadzie z osobą szukającą porad, można uzyskać naprawdę oczekiwane rezultaty.

BioClinik, poza dietetyką kliniczną, zajmuje się również, dietetyką sportową. Ta oferta jest głównie skierowana do osób aktywnych fizycznie oraz sportowców. Osoby te, często przekraczają możliwości organizmu, więc potrzebne im jest również odpowiednie regenerowanie organizmu, suplementacja, jak i również zbilansowany plan żywieniowy. Terapia dożylna (wlewy witaminowe) - BioClinik w swojej ofercie ma również tak zwane wlewy. Są to terapie dożylne, które wykonuje się, gdy pacjentowi muszą być w stosunkowo szybkim czasie, podane witaminy, minerały bądź leki. To jedyny sposób, by lek zaczął działać praktycznie od razu.

Dzięki podawaniu dożylnie medykamentów, pacjent w szybszym czasie odzyskuje swoją dawną sprawność i zdecydowanie sprawniej powraca do zdrowia. Podczas wykonywania zabiegu, w klinice są zachowane wszelkie środki ostrożności oraz maksymalne procedury bezpieczeństwa higienicznego. Warto zaznaczyć, że w BioMedic terapia dożylna, jest stosowana również, w przypadku osób będących na detoksykacji spowodowanej uzależnieniami. Hydroterapia (leczenie pijawkami) - BioClinic w swojej ofercie ma również tą metodę terapii.

Hydroterapia jest sklasyfikowana według międzynarodowej klasyfikacji procedur medycznych ICD-9 o kodzie 99.991. W czasie, gdy zachowane są wszelkie procedury, ma zastosowanie prozdrowotne. Pijawki, mają w swojej ślinie hidurozwiązki, a ich podstawowym oddziaływaniem w organizmie człowieka jest działanie przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Badaniami EMG - poradnia wykonuje elektromorgrafie. Zadaniem tego badania, jest wykrycie ewentualnych odchyłów w funkcjonowaniu mięśni i nerwów obwodowych.

Dokładniej rzecz ujmując, urządzenie wysyła impulsy elektryczne i wskazuje w którym miejscu ten przekaz, jest słabszy. Badanie te docelowo wykrywa, gdzie są patologiczne bądź chore rejony w obrębie nerwów i mięśni. Wykonana tak badanie EMG, diagnozuje stadium rozwoju, charakter zwyrodnienia, czy też jego wielkość. Podstawowym celem badania EMG w Klinice, jest rozpoznanie pewnych schorzeń, np.: dystrofii mięśniowej, rdzeniowego zaniku mięśni, czy też stwardnianego zaniku bocznego. Larwoterapia - w klinice BioMedic można również leczyć rany w sposób niekonwencjonalny, jałowymi larwami muchy plujki. Tego typu procedura medyczna ma kod CD-9 86.289. Klinicznie dowiedziono, że ślina larwy much plujki rozpuszcza tkanki martwicze w chorej ranie.

Warto podkreślić, że technika ta jest tak skuteczna, dzięki specyficznemu działaniu rozpuszcza tylko chore tkanki. Zdrowe, chirurgiczną precyzją zostają nietknięte. Specjalny opatrunek z larwy jest zakładany na 3 dni. Po tym czasie, specjalnie wyszkolony personel zdejmuje opatrunek i poddaje go utylizacji. Z poradnią BioMedic wyleczenie nawet ciężko gojącej się rany, staje się łatwe.

Konsultacje lekarskie i e-recepty – umówiona konsultacja medyczna u specjalisty w Klinice trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut.
Podczas tego spotkania specjalista dokładnie omawia z pacjentem jego stan zdrowia oraz dolegliwości, które mu towarzyszą. Jest to niezbędne, by w trakcie rozmowy ustalić jak najlepszą metodę leczenia. Pod koniec konsultacji, ustalana jest strategia dotycząca leczenia oraz data kolejnej wizyty konsultacyjnej. W Bio Medic, recepty są udostępniane w formie e-recepty bądź recepty online.

Początkowo pacjenci Kliniki sceptycznie podchodzili do tej formy realizacji medykamentów, jednak z wielu czynników, również pandemicznych - przekonali się do niej. Poradnia proponuje również e-wizyty. One również stają się coraz popularniejsze i n a pewno już niebawem zdominują tradycyjne wizyty u lekarza.

BioMedic jest poradnią w Olsztynie, która swoje konsultacje medyczne, proponuje w formie tradycyjnej wizyty lekarskiej jak i również e-wizyty. W przychodni online, dostępny jest lekarz internista oraz inni specjaliści. Lekarz online, zgodnie z przepisami prawa, ma prawo udzielać konsultacji i wystawiać e-recepty za pomocą usług teleinformatycznych.

Konsultacje mogą się więc odbywać za pomocą telefonu bądź też internetu. Podczas zapisu na e-wizyte lekarską, trzeba ustalić najbardziej dogodny termin. E-wizyta zazwyczaj kończy się ustaleniem dalszego leczenia oraz wystawieniem e-recepty, którą można zrealizować w dowolnej aptece. Klinika BioMedic jest nowoczesną placówką medyczną, która spełnia również wysokie standardy obsługi i konsultacji medycznych w dobie pandemii.

Poza podstawową opieką medyczną w klinice, skorzystać można również z mało znanych procedur medycznych takich jak hirudoterapia, czy larwoterapia. Nowoczesny badaniem jest również badanie EMG. Poza inwazyjną terapią dożylną (wlewy witaminowe), przychodnia oferuje w swoich usługach, również kompleksowe porady z zakresu dietetyki klinicznej oraz sportowej.

BioClinik jest wyróżniająca się placówką tego typu w Olsztynie. Definiuje ją nie tylko dobrze wyspecjalizowana kadra medyczna, czy wąsko dostępne metody leczenie lecz również komfort oraz pełna dyskrecja, która stanowi filar tej poradni.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE