Bilans dwóch pierwszych dni działań w okresie Wszystkich Świętych w województwie łódzkim

Bilans dwóch pierwszych dni działań w okresie Wszystkich Świętych w województwie łódzkim Fot. lodzka.policja.gov.pl

Jak co roku w tym okresie policjanci drogówki wsparci funkcjonariuszami prewencji czuwają nad bezpieczeństwem w rejonach nekropolii. Działania rozpoczęli 28 października i będą je prowadzić do 2 listopada włącznie.

Podczas pierwszych dwóch dni akcji doszło już do 10 wypadków w których ucierpiało 10 osób, a dwie poniosły śmierć. Do pierwszego doszło 28 października 2022 roku na ulicy Maszkowskiej w Ozorkowie. Według wstępnych ustaleń 79-letni kierujący fiatem na prostym odcinku drogi potrącił przechodzącą po przejściu dla pieszych 69-letnią mieszkankę Ozorkowa. Niestety pomimo reanimacja kobieta zmarła. Kierujący fiatem był w chwili zdarzenia trzeźwy. Drugą ofiarą śmiertelną była 21-letnia mieszkanka Koluszek, która 29 października 2022 roku około godziny 1.30 w miejscowości Ujazd (powiat tomaszowski) nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 22-latkowi, kierującemu oplem doprowadzając do zderzenia tych pojazdów. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła kierująca oplem, a jego 3 pasażerki oraz kierowca volkswagena trafili na badania do szpitala.

W trakcie działań policjanci kontrolują prędkość na głównych ciągach komunikacyjnych wykorzystując do swojej pracy nie tylko videorejestratory ale również najnowsze mierniki prędkości. Funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierujących oraz czy wszystkie osoby podróżujące pojazdami maja zapięte basy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w specjalnych fotelikach.

Więcej o:
1 listopada wszystkich świętych policja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE