Biegacze RUNdomsko pokazali się z dobrej strony

Biegacze RUNdomsko pokazali się z dobrej strony Fot. RUNdomsko

W miniony weekend zawodnicy klubu RUNdomsko wzięli udział w kilku imprezach biegowych.

W Spale pod Tomaszowem Mazowieckim, znanej w Polsce z Ośrodka Przygotowań Olimpijskich oraz jedynego w naszym kraju pomnika żubra, odbyła się pierwsza edycja I RUNda Żubra.

Dwa dystanse (5 i 21km) po trailowej trasie z kilkoma wymagającymi podbiegami. Z dystansem półmaratonu zmierzyło się w sumie 228 zawodników, a na 6. miejscu kat. Open na mecie znalazł się reprezentant RUNdomsko, Sebastian Koniarki. Z wynikiem 1:25:04 zajął jednocześnie 1. miejsce w kategorii M40. Wielki sukces, pokazujący olbrzymie serce do walki i klasę sportową.

Wielkie brawa należą się również prezesowi Stowarzyszenia Aktywni Kamieńsk Kamilowi Bąkowiczowi (2. miejsce kat. Open) oraz Dawidowi Milczarkowi z Pozytywnie Zabiegani Kleszczów. Świetny start i podium zanotował też Artur Sochacki.

Z kolei Beata Janik, wystartowała w VII Festiwalu Biegu Rzeźnika. Po pierwszym dniu rywalizacji w Rzeźniczku na dystansie 28 km, na prowadzeniu wśród kobiet była właśnie Beata Janik. Zdeklasowała swoje konkurentki, bo nad drugą w klasyfikacji kobietą miała ponad 21 minut przewagi. 28 km z przewyższeniem ponad 1 100m  pokonała w czasie 3:19:26. Ostatecznie triumfuje w biegu.

Więcej o:
rundomsko bieganie biegacze radomsko biegi radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE