Bieg Uliczny Memoriał Mariana Szymańskiego w Radomsku

Bieg Uliczny Memoriał Mariana Szymańskiego w Radomsku

W niedzielę 24 czerwca, w godz. 9.30 do 12.00 w Radomsku odbędzie się Radomszczański Bieg Uliczny Memoriał Mariana Szymańskiego.

W tym roku w ramach Radomszczańskiego Biegu Ulicznego wzorem lat poprzednich również odbędą się dwa biegi, tj. bieg rekreacyjny na dystansie 2 km i bieg główny na 10 km. Pierwszy z nich rozpocznie się o godz. 9.45, natomiast drugi o godz. 10.15.

Bieg rekreacyjny (2 km) godzina 9.45:
Start biegu zaplanowano na parkingu przy Hali Sportowej przy PSP 6 w Radomsku ul. Św. Jadwigi Królowej 20. Następnie trasa będzie przebiegała ulicami:
- Świętej Jadwigi Królowej,
- Starowiejską,
- Jagiellońską do skrzyżowania z ulicą Św. Jadwigi Królowej, ulicą Św. Jadwigi Królowej do mety na parkingu przy Hali Sportowej przy PSP 6 w Radomsku ul. Św. Jadwigi Królowej 20.

Bieg główny (10 km) dwa okrążenia po 5 km godzina 10.15:
Start biegu - parking przy Hali Sportowej przy PSP 6 w Radomsku ul. Św. Jadwigi Królowej 20. Następnie trasa biegu będzie przebiegać ulicami:
- Św. Jadwigi Królowej,
- Starowiejską,
- Armii Krajowej do skrzyżowania z ulicą Kasztelańska i Leszka Czarnego,
- Leszka Czarnego do skrzyżowania z ulicą Piastowską,
- Piastowską do skrzyżowania z ulicą Słowiczą,
- Słowicza,
- ulica Prymasa Wyszyńskiego do skrzyżowania z ulicą Jagiellońską,
- Jagiellońską do skrzyżowania z ulicą Św. Jadwigi Królowej, ponownie ulicą Św. Jadwigi Królowej do mety na parkingu przy Hali Sportowej przy PSP 6 w Radomsku ul. Św. Jadwigi Królowej 20.


Celem Radomszczańskiego Biegu Ulicznego jest popularyzacja biegania jako dobrej  formy spędzania czasu wolnego i sportowej rywalizacji. To także doskonały sposób na integrację społeczności lokalnej i budowanie środowiska wokół idei sportowych. Memoriał Mariana Szymańskiego to wspomnienie wieloletniego nauczyciela, wychowawcy, i przyjaciela młodzieży w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku oraz sportowca i trenera mistrzów i reprezentantów Polski także harcerza, żołnierza i dowódcy grup szturmowych Szarych Szeregów ps. „Wędzidło”, bohatera akcji odbicia więźniów UB i NKWD w Łowiczu.

Podczas biegu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Więcej o:
bieg memoriał utrudnienia w ruchu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE