Bieg „RADOMSKO EXTREME 2019” i piknik militarny

Trzecia edycja Radomszczańskiego Biegu Ekstremalnego „Radomsko Extreme 2019” odbyła się w sobotę, 10 sierpnia przy zbiorniku wodnym na Wymysłówku. Na starcie stanęło około 90 osób. Dorośli mieli do pokonania 10-kilometrową trasę z ponad 45 przeszkodami. Wystartowały również dzieci w biegu na 800 metrów.

Impreza sportowa „Radomsko Extreme 2019” rozpoczęła się od biegu dla dzieci. Młodych uczestników było 50 i mieli do pokonania dystans 800 metrów wokół zbiornika wodnego. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal.

Dla dorosłych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku przygotował 10-kilometrową trasę z przeszkodami. Do pokonania było m.in. przeczołganie się pod siatką oraz kanałem odpływowym, bieg przez opony, wspinaczka na 2,5-metrową ścianę, a na koniec przepłynięcie wpław zbiornika.

Linię mety wśród panów pierwszy przekroczył Łukasz Zajma z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. A z kobiet pierwsza była Katarzyna Bluszcz z Bełchatowa.

W tego typu biegach nie chodzi o uzyskanie jak najlepszego indywidualnego czasu, ważna jest współpraca. Jest to wydarzenie nastawione głównie na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny. Na trasie uczestnicy napotykali przeszkody, które weryfikowały ich sprawność, skoczność, siłę i odporność psychiczną.

Celem biegu było propagowanie aktywności ruchowej, która wymagała połączenia umiejętności pochodzących z różnych dziedzin aktywności fizycznej, rywalizacji z umiejętnością współpracy, wysiłku fizycznego z dobrą zabawą.

Imprezie biegowej towarzyszył Piknik Militarny zorganizowany dla Tasiora, żołnierza, który uległ wypadkowi. Na scenie wystąpiły zespoły Trochę Starsi, Eddie i Marta Zalewska z zespołem. Były również pokazy Szwadronu 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, Wojsk Obrony Terytorialnej z Łodzi, Sekcji Spadochronowej przy WAT Warszawa. Swoje stoisko mieli WKU Tomaszów Mazowiecki i Fundacji Sprzymierzeni z Grom.

Więcej o:
radomsko bieg ekstremalny extreme radomsko 2019 bieg wymysłówek extreme radomsko mosir bieg mosir piknik militarny radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE