Bieg ekstremalny na Wymysłówku

Bieg ekstremalny na Wymysłówku Fot. MOSiR/Fragmenty trasy

Po raz drugi w naszym mieście zostanie zorganizowany Radomszczański Bieg Ekstremalny. Tym razem na Wymysłówku na terenie zbiornika wodnego.

Bieg ekstremalny to wydarzenia nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest  wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Na trasie znajdują się  przeszkody, które weryfikują sprawność, skoczność, siłę i odporność psychiczną uczestników.

W tym roku uczestnicy będą biec na dystansie 10 km. Zawodnicy zmierzą się na trasie biegu terenowego z 20 różnymi przeszkodami zarówno naturalnymi i sztucznymi mi.in. bagna, stawy, rzeka, wzniesienia, drzewa czy ściany, liny, trawersy poziome, pajęczyny linowe, zasieki, zbiorniki z wodą, błotem czy lodem. Ta trasa przeznaczona jest dla osób pełnoletnich. Wpisowe wynosi 50 zł. Na najlepszych czekają nagrody finansowe.

Organizatorzy z MOSiR-u, przygotowali również specjalny tor przeszkód dla dzieci. Najmłodsi będą mogli sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe na dystansie 400 m.

Zawody odbędą się 6 października od godz. 12.00.

Podczas trwania biegu, będzie można wesprzeć Fundację „Sprzymierzeni z GROM”, która pomaga byłym żołnierzom jednostek specjalnych, którzy ulegli różnym wypadkom podczas wykonywania działań w kraju i zagranicą oraz ich rodzinom.

II edycja Radomszczańskiego Biegu Ekstremalnego upamiętni 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej o:
bieg bieg ekstremalny mosir mosir radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE