Biblioteka realizuje projekt „Para Buch! Książka w Ruch!”

Biblioteka realizuje projekt „Para Buch! Książka w Ruch!” Fot. MBP w Radomsku

„Eksperymenty - laboratorium małego chemika” - to pierwsze zajęcia w ramach projektu „Para Buch! Książka w Ruch!”, które odbyły się 24 stycznia 2020 r. w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku. Wzięły w nim udział dzieci z Publicznego Przedszkola nr 10 w Radomsku.

Przedszkolaki poznały wolontariuszkę panią Anetę, która pomogła im zrozumieć niektóre zagadnienia ze świata fizyki i chemii. Uczestnicy zajęć wykonali kilka spektakularnych doświadczeń chemicznych między innymi: „Bąbelkowe gadżety”, „Zaczarowany deszcz”, „Tęcza na mleku”, „Wędrująca woda” oraz jak nadmuchać balon bez wysiłku. Przeprowadzone doświadczenia wzbudziły zainteresowanie i ciekawość dzieci, a efekty końcowe były miłym zaskoczeniem. Na zajęciach, oczywiście nie mogło zabraknąć książek popularnonaukowych związanych z tematem, w których dzieci odszukiwały wykonywane przez siebie eksperymenty.

O PROJEKCIE

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku znalazła się wśród 100 bibliotek z pięciu województw, które biorą udział w projekcie „Para-buch! Książka w ruch!”. Jest to projekt łączący w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci (w wieku 3-10 lat) ciekawości świata, rozwój umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania. W ramach projektu będziemy organizować spotkania z literaturą popularnonaukową dla dzieci w wieku 3-10 lat. Prowadzone zajęcia będą obejmowały głośne czytanie książek popularnonaukowych oraz działania popularyzujące książki i wiedzę w zakresie dziedzin STEM (matematyki, technologii czy nauk przyrodniczych). Projekt będzie realizowany do końca czerwca 2020 roku we wszystkich placówkach Biblioteki. Edycję pilotażową projektu „Para-buch! Książka w ruch!” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung.

(info: MBP w Radomsku)

Więcej o:
radomsko mbp biblioteka projekt para buch książka w ruch
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE