Biała Sobota w ZUS. Dla lekarzy

Biała Sobota w ZUS. Dla lekarzy Fot. ilustracyjne/sxc.hu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w sobotę 19 maja br. organizuje Dzień Otwarty dla Lekarzy czyli tzw. Białą Sobotę w ZUS.

W inspektoracie ZUS przy ul. Piastowskiej 24a, na lekarzy czekać będą w godz. od 9.00 do 13.00 pracownicy, którzy pomogą we wdrożeniu się w nowy, elektroniczny sposób wystawiania zwolnień lekarskich.

Biała Sobota w ZUS organizowana jest z myślą o lekarzach, którzy w trakcie roboczego tygodnia nie mają czasu na to by skorzystać ze szkoleń prowadzonych przez ZUS dotyczących m.in. wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA),  korzystania z Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS)i wnioskowania o bezpłatny certyfikat ZUS.

- W sobotę 19 maja, eksperci ZUS przeprowadzą indywidualne szkolenia praktyczne dotyczące wystawiania i anulowania elektronicznych zwolnień lekarskich. Pomogą założyć profil na PUE ZUS oraz uzyskać certyfikat ZUS, czyli specjalnie przygotowany dla lekarzy bezpłatny podpis elektroniczny, którym można podpisać e-ZLA, a później także e-recepty – wyjaśnia Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik ZUS woj. łódzkiego.

Do założenia profilu na PUE ZUS potrzebny będzie dowód osobisty. Do uzyskania na miejscu certyfikatu ZUS konieczne jest przyniesienie ze sobą laptopa lub pendrive, na którym zostanie zapisany certyfikat.

Więcej o:
zus zus radomsko szkolenie szkolenie zus

Załączniki

Monika Kiełczyńska, rzecznik ZUS

Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE