Bezpieczny Weekend Boże Ciało 2020. Rusza policyjna akcja

Bezpieczny Weekend Boże Ciało 2020. Rusza policyjna akcja Fot. pixabay.com

Przed nami długi czerwcowy weekend związany ze Świętem Bożego Ciała. W okresie od 10 do 14 czerwca 2020 roku o bezpieczeństwo podróżnych będzie dbała większa liczba policjantów ruchu drogowego. Doświadczenia lat minionych wskazują, że w takich okresach znacznie nasila się ruch turystyczno-wypoczynkowy, a tym samym automatycznie zwiększa się ryzyko wzrostu liczby zdarzeń drogowych.

Jak co roku funkcjonariusze ruchu drogowego będą patrolować zarówno drogi tranzytowe jak i lokalne. Tradycyjnie nie zabraknie radiowozów wyposażonych w videorejestratory.

Podczas działań policjanci reagować będą na łamanie przepisów ze szczególnym uwzględnieniem nietrzeźwych kierujących, przekroczenia dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego przewożenia pasażerów. Wszyscy podróżujący muszą korzystać z pasów bezpieczeństwa, a dzieci powinny być przewożone w specjalnych fotelikach.

W tym roku długi czerwcowy weekend ma szczególny charakter. Choć nie ma zakazu podróżowania, należy pamiętać o ograniczeniach wynikających z epidemii.

- Unikajmy dużych skupisk ludzkich i starajmy się zachować dystans społeczny. Planując podróż pamiętajmy, aby zabrać ze sobą maseczki ochronne oraz środki dezynfekcyjne. Będą potrzebne w sklepach i na stacjach benzynowych – apelują policjanci.

Więcej o:
policja bezpieczny weekend boże ciało policja akcja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE