Bezpieczny Powiat Radomszczański z Ruchem Narodowym

Bezpieczny Powiat Radomszczański z Ruchem Narodowym

- Szybko zapadający zmrok i często trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi mogą być praktycznie niewidoczni dla innych uczestników ruchu. Dlatego też, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu radomszczańskiego chcemy przeprowadzić akcje „Bezpieczny powiat radomszczański z Ruchem Narodowym” – mówi o nowej akcji Ruchu Narodowego, Łukasz Koćwin.

Jesień i zima to najtrudniejszy okres dla pieszych z uwagi na szybko zapadający zmrok i zmienną pogodę. Niestety kurtki, płaszcze, czapki i szaliki w ciemnych kolorach nie wpływają na dobrą widoczność pieszego na drodze.

- Przyjdź i odbierz odblask m.in. w Radomsku, Gomunicach, Przedborzu. Zaczynamy od Radomska, spotykamy się 21 stycznia o godz. 10.00 w okolicach placu targowego w Radomsku – mówi Łukasz Koćwin.

Widoczność poprawiają zdecydowanie odblaski. Posiadanie jakiegokolwiek elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150 metrów. W tym przypadku kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie, czy nawet życie.

Więcej o:
ruch narodowy łukasz koćwin akcja powiat radomszczański
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE