Bezpieczniej na skrzyżowaniu ulic Sucharskiego i Poprzecznej

Czerwona tarcza skrzyżowania i poprzeczne linie wykonane oznakowaniem grubowarstwowym w obrębie skrzyżowania ulic Sucharskiego i Poprzecznej informują o zbliżaniu się do miejsca „niebezpiecznego”.

Czerwona tarcza skrzyżowania i poprzeczne linie wykonane oznakowaniem grubowarstwowym w obrębie skrzyżowania ulic Sucharskiego i Poprzecznej informują kierowców o zbliżaniu się do miejsca „niebezpiecznego”.

Skrzyżowanie ul. Poprzecznej i ul. Sucharskiego uważane jest za niebezpieczne. Mimo oznakowania i apeli o uwagę kierowców często dochodziło na nim do kolizji drogowych. By dodatkowo poprawić bezpieczeństwo w rejonie tego skrzyżowania wprowadzono elementy wspomagające.

- Tarcza skrzyżowania zaznaczona została czerwonym poziomym oznakowaniem grubowarstwowym. W połączeniu z wcześniej istniejącymi liniami poprzecznymi na jezdni jest to wyraźny sygnał dla kierowcy o zbliżaniu się do miejsca „niebezpiecznego” i prośba o wzmożoną uwagę – wyjaśnia Beata Pokora, Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

Dodatkowo na skrzyżowaniu poprawiono widoczność znaku „Stop”.

informacja: Starostwo Powiatowe

Więcej o:
skrzyżowanie starostwo droga
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE