Bezpiecznie do szkoły

Bezpiecznie do szkoły

Od 4 do 8 września 2017 roku odbędą się działania pn.: „Bezpieczna droga do szkoły”, podczas których policjanci w całym województwie w szczególności w rejonach szkół i placówek oświatowych będą dbali o bezpieczeństwo uczniów.

W ramach prowadzonej akcji będą przypominać kierującym o zasadach bezpieczeństwa przy wzmożonym ruchu pieszych, jak i możliwości częstszego występowania nieprzewidywalnych zachowań młodych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze będą  również zwracać uwagę na respektowanie przepisów ruchu drogowego dot. m.in. prawidłowego postoju i parkowania, nie przekraczania dozwolonej prędkości oraz postawy  rodziców i opiekunów dowożących dzieci do szkół. Policjanci będą również kontrolować stan trzeźwości kierujących i bezwzględnie  eliminować z ruchu tych  siadających za kierownicę po alkoholu. Dodatkowo  kontrolowany będzie stan techniczny  pojazdów, nie tylko tych prywatnych ale również zbiorowo dowożących dzieci do szkół. Policjanci szczególną uwagę zwrócą również na umiejętności, zachowanie, stan psychofizyczny oraz zgodność ubioru z obowiązującymi przepisami „strażników szkolnych” pracujących na przejściach dla pieszych.

Policja apeluje o rozwagę i rozsądek. Aby uniknąć niepotrzebnych stresujących sytuacji  wybierzmy się do szkoły odpowiednio wcześnie.

Więcej o:
bezpieczna droga do szkoły policja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE