Bezpiecznej i nowocześniej

Bezpiecznej i nowocześniej

Na przejazdach kolejowych na ul. Kościuszki i Warszyca w Radomsku ma być nowocześnie i bezpiecznie - zapewniają w PKP PLK.

Nowe urządzenia na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Kościuszki zostały właśnie uruchomione. Przejazd nadal obsługiwany jest przez dróżnika. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach prac w tym miejscu wymieniły sygnalizacje, rogatki i urządzenia sterowania ruchem. Łączny koszt prac to około 410 tysięcy złotych.

-  Na początku października planujemy zakończenie prac i uruchomienie nowych urządzeń na przejeździe na ulicy Warszyca. Tam także wymieniliśmy urządzenia za około 280 tysięcy złotych. Przejazd jest także obsługiwany przez dróżnika – mówi portalowi Radomsko24.pl, Karol Jakubowski z zespołu  prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Nowe urządzenia na przejazdach kolejowo-drogowych to wyższy poziom bezpieczeństwa. Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku i przestrzegania zasad ruchu drogowego. Jak się okazuje 98% wszystkich wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych powodują Ci, którzy lekceważą zasady bezpieczeństwa i przepisy ruchu drogowego.

- Dlatego zawsze przypominamy, że niezależnie od przejazdu, zawsze najlepiej jest się zatrzymać przed przejechaniem na drugą stronę torów. O tych i innych zasadach przypomina kampania społeczna Bezpieczny Przejazd - Szlaban na ryzyko! – dodaje Karol Jakubowski.

Więcej o:
przejazd remont przejazd przejazd kolejowy warszyca przejazd kościuszki
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE