Bezpieczne święta Bożego Narodzenia 2014

W dniach od 24 grudnia do 28 grudnia 2014 roku policjanci na terenie całego kraju prowadzić będą wzmożone działania na drogach.  Dla wielu osób jest to czas wyjazdów z domu oraz związanego z tym zamie...

W dniach od 24 grudnia do 28 grudnia 2014 roku policjanci na terenie całego kraju prowadzić będą wzmożone działania na drogach.  Dla wielu osób jest to czas wyjazdów z domu oraz związanego z tym zamieszania. W tej wielkiej gorączce świątecznej zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.

Nadal wśród głównych przyczyn wypadków na terenie województwa łódzkiego wymienić należy nadmierną prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie ( na trzeciego) a także przekraczanie jezdni przez pieszych w miejscach niedozwolonych.
Przed wyjazdem pamiętajmy o wcześniejszym przygotowaniu auta do zimowych warunków.  Za kierownicę wsiadajmy wyłącznie wypoczęci i trzeźwi.

Policjanci podczas kontroli zwracać będą również uwagę na właściwe przewożenie najmłodszych pasażerów.

Przypominamy o ograniczeniach dla ruchu pojazdów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów. Zakazy dotyczą 25 i 26 grudnia  w godzinach od 8.00 do 22.00.

Dbajmy nie tylko o bezpieczeństwo nas samych, ale i naszych bliskich. Zróbmy wszystko, aby te nadchodzące święta Bożego Narodzenia upłynęły nam bezpiecznie i w spokojnej atmosferze.

Pamiętajmy również o właściwym zabezpieczeniu mieszkania lub domu. Włamywacze nie świętują, wykorzystując kilkudniową nieobecność domowników. Idealnego zabezpieczenia nie ma, ale możemy ograniczyć ryzyko włamania do minimum.

KWP Łódź

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE