Bezpieczne ferie 2019

Bezpieczne ferie 2019 Fot. KPP Radomsko

Niebawem w województwie łódzkim rozpoczną się wyczekiwane przez uczniów ferie zimowe. W trosce o bezpieczeństwo odpoczywających uczniów radomszczańscy policjanci od początku roku odwiedzili niemal wszystkie szkoły działające na terenie powiatu.

Podczas spotkań dzielnicowi i policyjny profilaktyk społeczny rozmawiają o zagrożeniach płynących z niewłaściwego posługiwania się Internetem, wyjaśniają na czym polega cyberprzemoc, jak i dlaczego warto chronić swoje dane. Dużą część prelekcji poświęcają bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwu na stokach narciarskich, omawiają kodeks zachowania dedykowany narciarzom i snowboardzistom. Policjanci mówią o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

Przypominają podstawowe przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych, rowerzystów i pasażerów pojazdów. Zachęcają do korzystania z odblasków. Ponadto, policjanci przestrzegają przed zabawą na "pozornie" zamarzniętych zbiornikach wodnych, gdzie lód może nagle załamać się pod wpływem ciężaru ciała.

Opowiadają w jaki sposób zachować się w przypadku załamania się tafli lodowej i jak nieść pomoc tonącemu. Mundurowi zachęcają dzieci i młodzież do kreatywnego spędzania wolnego czasu i wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Stok nie jest dla bałwanów" zorganizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.

Info: KPP w Radomsku

Więcej o:
ferie bezpieczeństwo policja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE