„Bezpieczna droga do szkoły” z radomszczańską policją

„Bezpieczna droga do szkoły” z radomszczańską policją Fot. KPP Radomsko

Po beztroskiej przerwie wakacyjnej czas na szkolne obowiązki. W bezpiecznym powrocie do szkoły pomagają też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. 14 września 2022 roku mundurowi gościli w Publicznym Przedszkolu nr 10 w Radomsku.

Liczne grono najmłodszych „Pszczółek” i „Biedronek” z przedszkola przy ul. Armii Krajowej w Radomsku miało okazję poznać zasady bezpiecznych zachowań na drodze. Wśród najważniejszych było prawidłowe przechodzenie przez jezdnię w wyznaczonych miejscach i przy właściwym świetle sygnalizatora, korzystanie z chodnika i poruszanie się pod opieką osób dorosłych. Dzieci dowiedziały się również o tym, jak ważne jest noszenie odblasków, które poprawiają widoczność pieszego na drodze.

Policyjny profilaktyk przypomniał, że pobyt poza domem może nieść ze sobą również inne niebezpieczeństwa. Tu przedszkolaki usłyszały o odpowiednim zachowaniu w sytuacji napotkania obcej osoby. Poznały też tzw. „pozycję żółwia”, jaką należy przyjąć na widok agresywnego zwierzęcia.

Po części teoretycznej przyszedł czas na pokaz praktyczny na przejściu dla pieszych. Pod nadzorem policjantów maluchy uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez drogę.

Więcej o:
radomsko policja radomsko przedszkole nr 10 radomsko spotkanie bezpieczeństwo profilaktyka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE