Bezpieczeństwo na pół gwizdka

Bezpieczeństwo na pół gwizdka Fot. arch. Radomsko24.pl

Temat bezpieczeństwa w rejonie PSP 5 przy ul. w Radomsku od lat poruszany był przez mieszkańców dzielnicy Bartodzieje i miejskich radnych. Przy „piątce” w 2020 roku została uruchomiona sygnalizacja świetlna. Od lipca działa w tym miejscu też radar. Wydawałoby się, że jest już spokojnie i bezpiecznie, gdyby nie jedno, „ale" na co zwrócili uwagę kierowcy.

- Proszę mi wyjaśnić dlaczego jadąc DK91 od strony Piotrkowa Trybunalskiego, przed radarem przy szkole nr 5 jest tablica informująca o pomiarze prędkości, natomiast  jadąc od strony centrum takiego oznaczenia nie ma? Celowe działanie? - zastanawia się i pyta nas Andrzej, kierowca i czytelnik portalu Radomsku24.pl.

Sprawdziliśmy informacje internauty. Faktycznie. Sytuacja jest taka, jaką przedstawił nam Pan Andrzej. Takiej tablicy od strony centrum nie ma.

- Jest to jak najbardziej celowe działanie, a wynika z warunków technicznych, dla tego typu urządzeń. Radar - w tym konkretnym miejscu - wykonuje zdjęcia pojazdów nadjeżdżających (a nie odjeżdżających) stąd oznakowanie dotyczy tylko jednego kierunku jazdy – wyjaśnia Maciej Zalewski z GDDKiA.

Zapytaliśmy też o sytuację z radarem na DK42 na ulicy Brzeźnickiej, tuż obok filii MBP. Znaki informujące o pomiarze ustawione są po obu stronach drogi, ale czy robi zdjęcia „nadjeżdżającym” i „odjeżdżającym” kierowcom, tego w GDDKiA się nie dowiedzieliśmy, a pytaliśmy. Podobnie w ITD. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy. A pytaliśmy.

Więcej o:
fotoradar fotoradar radomsko psp nr 5 radomsko fotoradar przy psp nr 5 narutowicza radomsko chodnik narutowicza
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE