Belka uratuje most w Krzętowie

Belka uratuje most w Krzętowie Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Trzeba zapobiec dewastacji niedawno wyremontowanego mostu na Pilicy w Krzętowie. O sposobach rozwiązania problemu w środę, 22 września dyskutowali przedstawiciele władz Powiatu Radomszczańskiego, Gminy Wielgomłyny, sołectwa Krzętów oraz policji.

Nie minął rok, a nawierzchnia wyremontowanego kosztem ponad 370 tysięcy złotych mostu w Krzętowie już nosi ślady poważnych uszkodzeń. Mieszkańcy alarmują, że mimo zakazów przez most na Pilicy przejeżdżają samochody o bardzo dużej wadze oraz wielkie maszyny rolnicze. Ruch ciężkich pojazdów grozi szybką dewastacją drewnianego obiektu.

Po sygnałach przekazanych przez sołtysa Krzętowa i jednocześnie radnego Gminy Wielgomłyny, problem stał się (16 września) przedmiotem obrad Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu Radomszczańskiego. W środę, 22 września 2021 r. odbyło się spotkanie, mające na celu ustalenie najlepszego sposobu ochrony mostu przez kierowcami dewastującymi obiekt.

Jak ustalono, przy wjeździe na most należy zamontować belkę ograniczającą wysokość przejeżdżających pojazdów, a także m.in. ustawić betonowe elementy utrudniające wjazd zbyt dużych pojazdów.

W naradzie zorganizowanej w Urzędzie Gminy Wielgomłyny uczestniczył m.in. Członek Zarządu Powiatu Michał Koski oraz Roman Bińczyk z Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Więcej o:
powiat radomszczański krzętów most w krzętowie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE