Bełchatowska posłanka Małgorzata Janowska wróciła do klubu PiS

Fot. Prawo i Sprawiedliwość

W środę, 14 lipca Jarosław Kaczyński podczas specjalnego oświadczenia ogłosił, że posłanka Małgorzata Janowska wraca do klubu PiS .

Poseł Małgorzata Janowska pod koniec czerwca wraz ze Zbigniewem Girzyńskim i Arkadiuszem Czartoryskim opuścili klub Prawa i Sprawiedliwości. Stworzyli oni koło poselskie Wybór Polska, koło to uległo rozwiązaniu w lipcu 2021. W tym samym miesiącu Małgorzata Janowska dołączyła do koła Polskie Sprawy. - Przede wszystkim nie mogę zgodzić się na forsowaną i realizowaną w ostatnim czasie politykę energetyczną Polski – mówiła po odejściu z klubu PiS posłanka Janowska.

Dziś, 14 lipca prezes Jarosław Kaczyński ogłosił, że Małgorzata Janowska wraca do klubu PiS. – Powodem mojego wyjścia z klubu był brak rozmów na temat energetyki. W tej chwili te rozmowy się odbyły, mamy wspólny cel, walczyć o bezpieczeństwo energetyczne. W najbliższym czasie zostanie przedstawiony program specjalnie przygotowany dla Bełchatowa, przedstawi go premier Mateusz Morawiecki, zapraszał oczywiście prezesa Jarosława Kaczyńskiego, by mógł zobaczyć na żywo te duże zakłady. Mam nadzieję, ze ta nasza współpraca będzie bardzo dobrze wyglądać. Ja walczę przede wszystkim o moje miasto Bełchatów, o ten mój region, przede wszystkim o mieszkańców, by mieli faktycznie zagwarantowaną pracę, by czuli się dobrze w swoim mieście, by Bełchatów nie stał się martwym miastem – mówiła Małgorzata Janowska.

Posłanka wstąpiła w szeregi Partii Republikańskiej Adama Bielana.

Więcej o:
Małgorzata Janowska PiS Małgorzata Janowska PiS klub Janowska odeszła i wróciła do PiS Janowska Bełchatów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE