Bełchatowscy seniorzy spotykają się w sieci

Bełchatowscy seniorzy spotykają się w sieci Fot. UM Bełchatów

Masz 50 lat lub więcej i konto na facebooku? Dołącz do nowopowstałej grupy „Bełchatowscy seniorzy”. To miejsce nie tylko do rozmów na różne tematy, ale także wymiany doświadczeń i poznania ciekawych ludzi w podobnym wieku.

Internet jest zwykle postrzegany jako przestrzeń dla osób młodych. To właśnie wśród nich odsetek internatów jest zdecydowanie największy, to jednak z roku na rok przybywa użytkowników sieci wśród osób starszych. Ze statystyk opublikowanych na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, że 30 proc. polskich seniorów korzysta z internetu, co w porównaniu z rokiem 2002 (jedynie 2 proc.) czyni osoby starsze najbardziej dynamiczną i najszybciej rozwijającą się grupą, jeśli idzie o aktywność w sieci.


Teraz bełchatowianie w wieku 50+ mogą spotkać się wirtualnie na specjalnie dla nich stworzonej przez Miejskie Centrum Kultury grupie „Bełchatowscy seniorzy”. Z założenia ma to być miejsce do rozmów na różne tematy, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń, a także wzajemnej inspiracji. Co ważne, członkowie grupy będą na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi w MCK. 

 

Link do grupy znaleźć można na facebookowym profilu Miejskiego Centrum Kultury (https://www.facebook.com/MCKBelchatow).

 

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów seniorzy bełchatów internet spotkania
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE