Bełchatów: zadbaj o zdrowie i zbadaj piersi

Bełchatów: zadbaj o zdrowie i zbadaj piersi Fot. UM Bełchatów

Bełchatowianki między 50 a 69 rokiem życia będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Mammobus zaparkuje przy Miejskim Centrum Kultury w poniedziałek, 7 września. Badanie jest szybkie i bezbolesne, i co ważne, do jego przeprowadzenia nie jest potrzebne skierowanie.

Ideą ogólnopolskiego „Programu Profilaktyki Raka Piersi” jest dotarcie do kobiet, które mają utrudniony dostęp do badań. Dlatego też mobilne pracownie mammograficzne przyjeżdżają do małych i średnich miasta, umożliwiając tym samym wykonanie profilaktycznej mammografii w miejscu zamieszkania. Co ważne, badanie wykonane w mammobusie w żadnym stopniu nie odbiega standardem od tych wykonywanych w stacjonarnie w przychodni bądź szpitalu.

W 2020 roku w Bełchatowie z szansy bezpłatnego zbadania piersi skorzystało 427 kobiet w wieku od 50 do 69 lat, z których 18 otrzymało skierowanie do dalszej diagnostyki. Najbliższa okazja do wykonania mammografi będzie już 7 września. Mammobus Medica będzie czekał na panie na placu przy Miejskim Centrum Kultury w godzinach 8:00 – 17:00.

>>>Bezpłatna mammografia – terminarz 2020

By uniknąć dłuższego stania w kolejce, warto wcześniej zapisać się na badanie. Można to zrobić drogą telefoniczną (nr tel. 42 254 64 10, 517 544 004) lub za pomocą strony internetowej www.medica.org.pl. Co ważne, w trakcie rejestracji potrzebne będą PESEL i numer telefonu.

Na mammografię w mobilnym punkcie zgłaszać się mogą także kobiety nieobjęte programem. W przypadku pań poniżej 50. roku życia badanie takie jest płatne, a jego koszt to 80 złotych. Więcej informacji uzyskać można w Wydziale Spraw Społecznych w bełchatowskim magistracie pod nr tel. 44 733 52 09.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów bezpłatna mammografia bełchatów
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE