Bełchatów: Wsparcie dla szpitala na walkę z COVID-19

Bełchatów: Wsparcie dla szpitala na walkę z COVID-19 Fot. UM Bełchatów

Urząd Miasta w Bełchatowie ponownie wspiera bełchatowski szpital. Placówka otrzymała właśnie z miejskiego budżetu 100 tys. zł. Dzięki dotacji lecznica zakupi środki ochrony osobistej.

Walka z koronawirusem trwa. Od samego początku pandemii bełchatowski szpital może liczyć na wsparcie miasta – zarówno rzeczowe, jak i finansowe. Na konto placówki wpłynęło właśnie 100 tys. zł.

- Sytuacja związana z zagrożeniem wirusem COVID-19 jest poważna, jednak wierzę, że działając wspólnie sobie z nią poradzimy. Żeby ułatwić walkę z koronawirusem uruchomiliśmy dodatkowe pieniądze, które pozwolą na sprawniejsze i efektywniejsze działania naszego szpitala – mówi prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

Przekazane 100 tys. zł szpital przeznaczy na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej.

- Obecnie w maksymalnie szybkim czasie musimy przygotować się kadrowo i sprzętowo na wyzwania, jakie stawia przed nami każdy nadchodzący dzień. Sytuacja jest dynamiczna i nieprzewidywalna. W szpitalu został powołany sztab kryzysowy, w ramach którego rozważane są różne warianty i scenariusze. Podstawowym celem jest zapewnienie mieszkańcom całego naszego regionu właściwej i profesjonalnej opieki medycznej, ale jednocześnie, aby móc tego dokonać musimy za wszelką cenę chronić personel, który podejmuje działania na pierwszej linii frontu w walce z zagrożeniem i chorobą. Środki ochrony osobistej są w tej chwili artykułem pierwszej potrzeby, a posiadane przez szpital zasoby finansowe bardzo ograniczone – czytamy w piśmie dyrektora bełchatowskiego szpitala dr n. med. Andrzeja Kowalskiego.

Środki przyznane przez miasto pozwolą na zakup m.in. kombinezonów, fartuchów operacyjnych, ochraniaczy na obuwie czy maseczek chirurgicznych i przyłbic. Szpital Wojewódzki chce także zakupić półmaski o klasie filtra FFP3 i FFP2, gogle i rękawiczki. Do tego także testy antygenowe.

- Nasze zapasy szybko topnieją, dlatego musimy je uzupełniać na bieżąco. Każda dotacja jest na wagę złota, dlatego bardzo dziękujemy miastu, że po raz kolejny wspiera bełchatowski szpital – mówi Sławomir Dobrzelak, kierownik sekcji inwestycji i sprzętu medycznego w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie.

Co ważne, ze wspomnianych środków ochrony osobistej korzystać mają pracownicy lecznicy, którzy mają bezpośredni kontakt z osobami zarażonymi COVID-19.

Przelane właśnie na konto szpitala pieniądze, to kolejne już wsparcie dla tej jednostki od miasta. W marcu lecznica otrzymała między innymi środki ochrony bezpośredniej, w tym jednorazowe maseczki dla personelu medycznego. Mowa tu i o maskach diagnostycznych, i półmaskach filtrujących. Do placówki trafiło też kilkaset litrów płynów dezynfekujących – zarówno do odkażania rąk, jak i do dezynfekcji dużych powierzchni. Magistrat pomagał szpitalowi także w innych działaniach, koordynował m.in. organizację specjalnych punktów namiotowych – zewnętrznych izb przyjęć, które stanęły przed placówką.

- Pomoc szpitalowi w tym trudnym okresie to wyraz naszego poczucia odpowiedzialności i troski o sprawy najważniejsze dla naszego miasta, czyli zdrowia mieszkańców. W obliczu sytuacji, w jakiej znajdujemy się od kilku miesięcy, podejmujemy i nadal będziemy podejmować wszelkie niezbędne w tym zakresie działania – podkreśla prezydent Mariola Czechowska.

- Jednocześnie chcę przekazać lekarzom, ratownikom i całemu personelowi medycznemu największe słowa uznania. To Wy jesteście na pierwszej linii frontu, dbacie o zdrowie i życie bełchatowian. Nasza wdzięczność jest ogromna i dlatego zrobimy wszystko, by zapewnić Wam jak najlepsze i najbardziej bezpieczne warunki pracy – dodaje prezydent Czechowska.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów szpital bełchatów wsparcie dotacja koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE