Bełchatów: wkrótce ruszy remont ul. Kwiatowej. Będą utrudnienia dla kierowców

Bełchatów: wkrótce ruszy remont ul. Kwiatowej. Będą utrudnienia dla kierowców Fot. UM Bełchatów

Miasto podpisało umowę na remont ulicy Kwiatowej w Bełchatowie. Ta ważna dla mieszkańców inwestycja ma ruszyć już w najbliższych tygodniach. Prace kosztować będą 5,5 mln zł. Ponad połowę pokryją środki rządowe, resztę dołożą miasto i powiat.

Biegnąca przez centrum Bełchatowa ulica Kwiatowa stanowi ważny ciąg komunikacyjny miasta. Niebawem ruszy jej kompleksowa przebudowa, miasto podpisało już umowę z bełchatowską firmą Sanel.

– Czekamy, aż wykonawca przygotuje projekt organizacji ruchu na czas robót. Po jego zatwierdzeniu będziemy mogli odpowiednio zaplanować kolejne etapy prac. Chodzi o to, by mieszkańcy jak najmniej odczuli uciążliwości związane z remontem. Tym bardziej, że w tym rejonie mamy wjazd w dwa osiedla – Wolność i Tysiąclecia. Zależy nam, aby wszystko zakończyć jak najszybciej. Choć harmonogram przewiduje dłuższy termin, bo połowę 2022 roku, to chcielibyśmy, aby ruch na Kwiatową powrócił w ciągu kilku miesięcy – podkreśla wiceprezydent Bełchatowa, Dariusz Matyśkiewicz.

Zakres zaplanowanych prac, jakie prowadzone będą na odcinku od ronda Józefa Wybickiego do skrzyżowania z ulicą 1 Maja, jest szeroki. W pierwszej kolejności wykonane mają być roboty związane z instalacjami wodną, sanitarną i deszczową, a także sieciami wodociągową, ciepłowniczą oraz elektroenergetyczną. Kolejny etap to prace stricte drogowe, obejmujące utwardzenie podłoża, położenie nawierzchni, a także budowę chodnika i ścieżki rowerowej po wschodniej stronie ulicy Kwiatowej. W ramach modernizacji pojawi się także nowe oświetlenie, a sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja będzie przebudowana. Dodatkowo na wspomnianej krzyżówce zostanie wydzielony prawoskręt z Kwiatowej w 1 Maja, co ma zwiększyć jej przepustowość.

Remont kosztować będzie 5,5 mln zł. Większość tej kwoty pokryją rządowe środki. Mowa o Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wspomnieć należy, że magistrat złożył także wniosek o finansowanie tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych i czeka na jego rozpatrzenie. W kwestii sfinansowania pozostałej części kosztów miasto porozumiało się z powiatem, w którego to zarządzie pozostaje ul. Kwiatowa. Na przebudowę miasto wyłoży 1 mln 380 tys. zł, powiat - 750 tys. zł.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów remont przebudowa ulica kwiatowa utrudnienia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE