Bełchatów: uprawiał konopie w mieszkaniu

Bełchatów: uprawiał konopie w mieszkaniu Fot. KPP Bełchatów

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zatrzymany został 36 – letni mężczyzna, który plantację prowadził w mieszkaniu w Bełchatowie. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 2400 gramów ziela zakazanej rośliny, 29 roślin konopi oraz urządzenia wspomagające uprawę, w tym między innymi wentylatory i lampy. Za te przestępstwa grozi podejrzanemu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Łódzcy policjanci wpadli na trop 36-letniego bełchatowianina. Według ich ustaleń miał on prowadzić uprawę zakazanej rośliny w zajmowanym przez siebie mieszkaniu. Weryfikując posiadane wcześniej informacje rankiem 4 stycznia 2021 roku funkcjonariusze pojechali pod wytypowany adres. Podejrzewanego namierzyli przy jednym z bloków na osiedlu Żołnierzy POW.

Mężczyzna nie spodziewając się policyjnej kontroli wsiadał do swojego samochodu. Wkrótce okazało się, że 36-latek w swoim mieszkaniu zajmuje się uprawą konopi innych niż włókniste. Na ten proceder przeznaczył pokój, w którym umieścił namiot typu growbox. Rosło w nim 29 sztuk konopi. Na miejscu zabezpieczono także blisko 2400 gram ziela zakazanej rośliny, a także urządzenia wspomagające uprawę, w tym między innymi wentylatory, lampy i nawozy.

Właściciel uprawy, mieszkaniec powiatu bełchatowskiego został zatrzymany i doprowadzony do bełchatowskiej komendy. Sprawę tej plantacji śledztwem objęła Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie.

5 stycznia 2021 roku mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące uprawy konopi, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz posiadania przyrządów wspomagających nielegalną uprawę. Prokurator zdecydował o objęciu podejrzanego policyjnym dozorem. Za te przestępstwa grozi podejrzanemu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(info: KPP Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów policja bełchatów konopie narkotyki zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE