Bełchatów: Święto Policji - były awanse i życzenia

Bełchatów: Święto Policji - były awanse i życzenia Fot. UM Bełchatów

W bełchatowskiej Komendzie Powiatowej Policji odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Ponad pięćdziesięciu funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe, trzech wyróżniono medalami. Była to również okazja do podziękowania policjantom za ich codzienne zaangażowanie i służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Tegoroczne obchody Święta Policji miały charakter nieco skromniejszy z powodu epidemii koronawirusa. W uroczystości udział wzięła m.in. prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska oraz wiceprezydent Dariusz Matyskiewicz.

– Dzięki Wam w naszym mieście żyje się komfortowo i bezpiecznie, za co dziękuję z całego serca. Z okazji Waszego święta życzę sukcesów, awansów oraz nieustającej satysfakcji z jakże ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Chciałabym również zapewnić o naszym pełnym wsparciu – powiedziała prezydent Czechowska.

Akademia, która odbyła się w bełchatowskiej komendzie, rozpoczęła się od złożenia przez dowódcę uroczystości meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji insp. Grzegorzowi Czubakowskiemu. Następnie wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku, spośród służących w Bełchatowie 209 funkcjonariuszy, awansowało 54 policjantów. Zwracając się do wyróżnionych, Komendant Powiatowy podkreślał, jak ważne w pracy policjanta są fachowość, bezstronność oraz wysokie standardy moralne.

– Chcę Wam wszystkim podziękować za pracę, a szczególnie teraz w czasie epidemii. Proszę także, byście przekazali moje podziękowania swoim najbliższym, za ich wyrozumiałość i cierpliwość. Dzięki takiemu wsparciu możecie godnie reprezentować policję i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu – dodał komendant.

Podczas obchodów wręczone zostały także medale, w tym srebrny „za długoletnią służbę” oraz złota i brązowa odznaka „Zasłużony Policjant”. Przypomnimy, że odznaka nadawana jest w uznaniu zasług oraz osiągnięć służbowych. Wyróżnieni nią policjanci w sposób szczególny przyczyniają się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz otrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Rok 2020 jest dla policjantów wyjątkowy, gdyż to właśnie teraz przypada 30-lecie Niezależnego Związku Zawodowego Policjantów oraz 95. rocznica służby kobiet w Policji. W Bełchatowie kobiety stanowią blisko 30 proc. wszystkich funkcjonariuszy, mundur z dumą nosi 56 pań.

Święto Policji obchodzone jest 24 lipca, w rocznicę uchwalenia ustawy o Policji Państwowej z 1919 roku. Zostało ono ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku, przy nowelizacji ustawy o policji. Od samego początku zadaniem mundurowych było „zapewnienie porządku, ochrona państwa oraz walka z przestępczością, a fundamentem honor i godność munduru”. Policja Państwowa od swojego powstania przed 101 laty przykładała olbrzymią wagę do kultywowania tradycji tej formacji.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów policja bełchatów święto policji
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE