Bełchatów: Seniorze, skorzystaj z pomocy w czasie epidemii

Bełchatów: Seniorze, skorzystaj z pomocy w czasie epidemii Fot. UM Bełchatów

Ponad 40 osób, które potrzebowały pomocy w dotarciu do punktu szczpień, skorzystało już z bezpłatnego dowozu organizowanego przez miasto. Liczba ta ciągle się jednak zmienia. Zapisy bowiem wciąż trwają, nie ma też limitu miejsc.

Trwają szczepienia przeciw wirusowi SARS-CoV-2. Korzystają z nich także bełchatowianie. Dlatego przypominamy, miasto nadal realizuje bezpłatne dowozy do punktów szczepień.

– Z pomocy skorzystać mogą seniorzy powyżej 70. roku życia mający trudności z samodzielnym dotarciem na szczepienie. Dowozy organizujemy również dla osób niepełnosprawnych. W tym przypadku korzystamy z auta dostosowanego do ich potrzeb – mówi Wojciech Łągwa, koordynator Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w bełchatowskim magistracie. 

– Mieszkańcy, którzy skorzystali z naszej pomocy, są zadowoleni z takiej możliwości i często polecają tę usługę innym – dodaje Łągwa.

Aby skorzystać z bezpłatnego dowozu trzeba mieć już wyznaczony termin szczepienia. Mając konkretną datę trzeba zadzwonić pod jeden z dedykowanych numerów telefonu: 44 733 51 22 lub 669 126 123.

Warto przypomnieć, że Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił także mobilne punkty szczepień. Będą one kierowane do pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na przyjęcie szczepionki w punktach stacjonarnych. Jak podaje NFZ, aby skorzystać z wyjazdowego punktu i umówić wszystkie szczegóły trzeba zadzwonić do swojej przychodni. 

Seniorzy 70+ wciąż mogą liczyć na pomoc Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej m.in. w zrobieniu zakupów spożywczych czy dostarczeniu ciepłego posiłku. Chodzi o to, aby w czasie pandemii, osoby starsze ograniczały swoje wyjścia do sklepów czy aptek. Usługa jest bezpłatna, trzeba jednak zaznaczyć, że koszt zakupów czy posiłków ponosi senior. Aby skorzystać z takiego wsparcia wystarczy zadzwonić na numer ogólnopolskiej infolinii: 22 505 11 11 lub bezpośrednio do bełchatowskiego MOPSu: 798 910 109.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów seniorzy wsparcie koronawirus
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE