Bełchatów: Rolkarze będą mieć zadaszony tor

Bełchatów: Rolkarze będą mieć zadaszony tor Fot. UM Bełchatów

W okresie letnim lodowisko przy ul. Edwardów w Bełchatowie będzie się zamieniać w rolkowisko. Właśnie ruszyły prace, które mają zaadaptować obiekt do jazdy na rolkach oraz wrotkach. Remont ślizgawki oznacza, że sezon łyżwiarski wystartuje nieco później niż dotychczas. Miejskie Centrum Sportu chciałoby uruchomić lodowisko w styczniu.

Dostosowanie miejskiego lodowiska do jazdy na rolkach i wrotkach w okresie letnim – to jeden z projektów zgłoszonych do siódmej edycji bełchatowskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu zajął on trzecie miejsce. Kiedy okazało się, że dwa wygrane zadania w sumie kosztować będą mniej niż przeznaczona dla projektów twardych kwota, prezydent Mariola Czechowska zdecydowała, że miasto zrealizuje częściowo także projekt dotyczący rolkowiska.

– Staraliśmy się tak przebudować budżet miasta, aby wypracować, jak najwięcej środków na to zadanie. W pierwszej kolejności będą wykonane te prace, które są niezbędne do uruchomienia rolkowiska. W przyszłym roku chcielibyśmy przeprowadzić kolejny etap modernizacji lodowiska – tłumaczy Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Powstające rolkowisko będzie podobne do innych w kraju.

– Zanim przystąpiliśmy do jego projektowania odwiedziliśmy inne tego typu obiekty. Sprawdzaliśmy technologie, w jakich są wykonane, by wybrać najlepszą – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Prace związane z remontem lodowiska właśnie ruszyły.

– W zakresie robót jest wymiana orurowania instalacji chłodzącej. Piasek, na którym dotychczas tworzona była tafla, zostanie zastąpiony płytą betonową. Wymienione zostaną także zużyte bandy i ich zabezpieczenia. Wszystko kosztować będzie nieco ponad 600 tys. zł. Zakładamy, że z rolkowiska będzie można korzystać już wiosną – dodaje Szymczyk.

Remont obiektu oznacza, że póki co amatorzy jazdy na łyżwach nie będą mieć do dyspozycji miejskiej ślizgawki.

– Do końca roku kalendarzowego sezon na lodowisku na pewno nie ruszy. Liczymy, że uda się je uruchomić w styczniu. Więcej będziemy jednak mogli powiedzieć w grudniu, kiedy to roboty związane dostosowaniem obiektu do potrzeb rolkowiska, powinny dobiegać końca – podsumowuje dyrektor MCS.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów tor rolki rolkowisko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE