Bełchatów: prace w parku 1000-lecia są już na finiszu

Bełchatów: prace w parku 1000-lecia są już na finiszu Fot. UM Bełchatów

Trwają prace przy renowacji parku 1000-lecia w Bełchatowie. Zakres zadań obejmuje między innymi budowę nowych alejek, instalację oświetlenia i prace przy zieleni.

Miasto poddaje renowacji teren, który do niego należy. Zagospodarowany centralny teren parku tj. około 1 ha powierzchni należy do Łódzkiej Gminy Żydowskiej. W tej lokalizacji miasto nie prowadzi żadnych prac. Miejską część stanowi obszar około 4 ha zalesionej powierzchni parku. To ten obszar poddany zostanie modernizacji.

Przede wszystkim w śladzie wydeptanych ścieżek powstaną wykonane z naturalnych materiałów alejki. Będą one oświetlone i zostanie przy nich ustawiona mała architektura. Dodatkowy szlak pieszy przeprowadzony zostanie w nowym miejscu. Co warte podkreślenia wszystkie zostały tak zaprojektowane, by nie było potrzeby wycinania drzew pod ich budowę.

Na realizację tego zadania miasto pozyskało dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.

– Kiedy pojawiła się możliwość uzyskania wsparcia na zadnie „Rewitalizacja Parku 1000-lecia w Bełchatowie” , przygotowaliśmy odpowiedni wniosek i został on zaakceptowany przez starostwo – mówi prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

W miejskiej części parku 1000-lecia przeprowadzona zostanie również pielęgnacja zieleni. Przede wszystkim wycięte zostaną uschnięte gałęzie, konieczne jest również usunięcie martwych i zagrażających bezpieczeństwu spacerowiczów drzew.

- Obecnie jest to niezagospodarowany teren. Już niebawem zachęcał będzie do rodzinnych spacerów w przyjaznym naturalnym otoczeniu - mówi prezydent Czechowska.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów park 1000-lecia inwestycja remont
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE