Bełchatów: PGE przekaże pieniądze na Akademię GKS Bełchatów

Bełchatów: PGE przekaże pieniądze na Akademię GKS Bełchatów Fot. UM Bełchatów

2 mln zł trafi do Akademii GKS Bełchatów. Pieniądze przekaże PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. W czwartek 10 grudnia 2020 r. podpisana została umowa, które reguluje zasady przekazania wsparcia dla klubu.

Środki, które trafią do bełchatowskiego klubu przeznaczone są na konkretne zadania, które realizować będzie Akademia GKS Bełchatów. 2 mln zł przekazane przez PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. mają zostać spożytkowane na promowanie zdrowego, sportowego stylu życia, w tym na szkolenie młodych adeptów piłki nożnej i sekcji zapaśniczej. Stosowna umowa sponsoringowa została podpisana w czwartek 10 grudnia 2020.

Fundacja powołana została do życia w 31 lipca 2020 r. Jej misją jest przede wszystkim szkolenie młodych zawodników w sekcjach piłkarskiej i zapaśniczej. Akademia zajmie się też szeroko rozumianym rozpowszechnianiem sportu wśród dzieci i młodzieży, będzie też wspierać młodych zawodników w rozwoju ich karier sportowych. Dzięki wsparciu finansowemu zakupiony zostanie sprzęt do szkoleń oraz rozszerzona zostanie karda trenerska młodych sportowców.

Młodzi utalentowani sportowcy od lat mogą liczyć również na miejskie wsparcie, chociażby w postaci stypendiów sportowych. Miejskie Centrum Sportu w 2017 r. przejęło od klubu 4 boiska treningowe oraz stadion przy Sportowej. Koszt utrzymania obiektów to 1,1 mln zł rocznie. To posunięcie w znacznym stopniu odciążyło finansowo GKS Bełchatów. Klub korzysta z obiektów na preferencyjnych warunkach finansowych.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów pge akademia gks bełchatów dofinansowanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE